Oslava vzniku Spoločenstva Tolkiena

Autor: Spoločenstvo Tolkiena, Pridané: 14. 04. 2005, 16:42

Vážení členovia i nečlenovia, priatelia i nepriatelia Občianskeho združenia Spoločenstva Tolkiena! Dovoľujeme si Vás pozvať na ďalší ročník našej tradičnej Oslavy vzniku Spoločenstva Tolkiena, ktorej mohutné prípravy sú práve v týchto dňoch v plnom prúde. Celá slávnosť započne onoho (veríme) krásneho sobotňajšieho rána 30. apríla 2005 a skončí vo večerných hodinách nasledujúcej nedele 1.mája 2005. Nakoľko sme s našim vybratým miestom konania Oslavy už niekoľko rokov spokojní, vzhľadom na prístupnosť skvelého pitného prameňa a veľkého priestranstva, zostáva dejisko nezmenené a teda je to Pánova lúka v krásnom prostredí Malých Karpát.

O čo sa jedná?
Pôjde o ničím (a nikým) nerušené strávenie víkendu v lone prírody, v kruhu priateľov a priaznivcov fantastiky, hier na hrdinov a v neposlednom rade samotné oslávenie vzniku nášho Spoločenstva.

Čo budeme jesť?
Tento rok je, ako už tradične, na pláne veľká hostina a podľa hobitích zvykov a tradícii ešte niekoľko ďalších, menších "vyjedačiek". Jedálne menu obsahuje také chuťovky, ako kotlíkový guláš, živánska, chleby so všetkým možným plus pre "nemäsojedov" a elfov niekoľko druhov šalátov. Popri tom máme zaužívanú takú peknú tradíciu, že každá šikovná deva prinesie z domu koláčiky. Takže milovníci sladkého sa majú na čo tešiť.
Zapíjať to všetko máme možnosť čerstvou pramenistou vodou z neďalekého pramienku.

Čo budeme robiť, keď sa najeme?
Programový list na takejto akcii je naozaj zbytočný, pretože ak sú ľudia správne fantasticky naladení, zábavu si nájdu. Ale aby sme Vás správne naladili bude k dispozícii niekoľko hier ako Bang, Dej sem Mozek, Magic: TG, pripravené dobrodružstvá v ADnD a Shadowrune. Ďalej by som spomenul ďalší projekt z dielne RaDeGa (bývalé R&G productions) "live" hru Capture the Flag: Mordor vs. Spojené národy. (Pre potreby tejto hry si prosím každý doma pripravte cca 10 papierových gulí – noviny, obalené lepiacou páskou veľkosti zavretej päste). Ako sekundárnu (v prípade veľkého záujmu) máme pripravenú ešte jednu hru z prostredia hobitov. Samozrejmou výbavou na našu Oslavu zvyknú byť meče, s ktorými sa tam teda tiež dá zaujímavo zabiť dlhá chvíľa. No a mimo to všetko sa tam môžete zapojiť do zaujímavej diskusie na tolkienovskú tématiku, v ktorej sa tento krát budú rozoberať hobitie kalendáre. A možno sa niekto odhodlá aj na divadelnú scénku, či "live music performace".

Čo si okrem jedla nezabudnúť?
Keďže sa jedná o prenocovanie v prírode určite si zobrať nasledovnú trojicu:
- stan, (prípadne celtu)
- karimatku
- spacák.
Ak niektoré z toho nemáte, napíšte to do prihlasovacieho mailu a my sa pokúsime niečo pre Vás zohnať. Ďalej:
- nepremokavú obuv, vhodnú do lesa,
- teplé oblečenie, pretože večer aj pri veľkom ohníku býva v týchto dňoch poriadna zima,
- pre prípad dažďa pršiplášť, prípadne dostatok "igeliťákov" rôznych veľkostí,
- ak beriete lieky, nezabudnite si ich a hlavne nezabudnite sa o tom v prihlasovacom maili zmieniť. Rovnako ak máte akékoľvek alergie, ktoré by mohli u Vás prepuknúť.
- všetky potrebné doklady o totožnosti vašej osoby + karta poistenca,
- ÚČASTNÍCI MLADŠÍ AKO 18 ROKOV PRINESÚ PODPÍSANÉ POTVRDENIE OD RODIČOV, ŽE VEDIA O PRÍTOMNOSTI ICH RATOLESTI NA NAŠEJ AKCII!!! (kto ho nebude mať bude nútený OKAMŽITE opustiť našu spoločnosť).
- ak máte nejakú zaujímavú hru, vhodné športové náradie, iné, prineste si ich,
- ak máte akýkoľvek meč, kľudne si ho pribaľte
- prineste si vlastný príbor, pohárik, misku (nechceme používať plastové a tým prispievať k znečisťovaniu našej peknej planéty), podľa možnosti z nerozbitných materiálov,
- 50,- AKO ÚČASTNÍCKY POPLATOK, z ktorého bude hradené jedlo,
- PREDOVŠETKÝM DOBRÚ NÁLADU!!!


Čo je zakázané?
- doniesť a konzumovať akýkoľvek alkohol, drogy prípadne iné omamné látky, (koho prichytíme konzumovať niečo podozrivé prípadne iné lieky, ako tie čo poznáme z jeho zoznamu uvedených liekov, ktoré užíva, bude nekompromisne vyhostený a oznámime to jeho rodičom),
- svojim správaním a konaním akokoľvek ohrozovať organizátorov, účastníkov ako aj náhodných okoloidúcich, či nebodaj les a lesnú zver,
- správať sa vulgárne (nadávať a pod.)
- NEBAVIŤ SA!!!

Ako sa prihlásiť, keď sa chcem dobre najesť?
KAŽDÝ DOPREDU NEPRIHLÁSENÝ ÚČASTNÍK NEBUDE MAŤ POVOLENÝ VSTUP NA AKCIU!!!
Svoje prihlášky posielajte na adresu 3dmax@centrum.sk . Pre istotu môžete kópiu prihlášky poslať na crankia@inbox.ru . Napíšte tam, kto ste, čo ste (člen, nečlen), odkiaľ ste, koľko máte rokov, či ste na niečo alergický a či beriete nejaké lieky. V neposlednom rade napíšte, na ktorom z ponúknutých miest stretnutia Vás majú očakávať.

Kde sa stretneme?
Po minuloročnom odskúšaní Vám teraz ponúkame dve možnosti:
1. SOBOTA, HLAVNÁ STANICA, HLAVNÁ HALA, DRUHÝ SCHOD o 9.30.
2. SOBOTA, RAČIANSKE MÝTO, POD HODINAMI o 10.00.
V oboch prípadoch sa na oneskorencov čaká MAX. 15 MINÚT!!! Ak sa v Bratislave nevyznáte, máte problémy s orientáciou, alebo si nie ste istý sami sebou, vyžiadajte si v prihláške telefónne číslo na kontaktné osoby.

A zákusok?
Tešíme sa na bohatú účasť a strávenie pekného víkendu v kruhu priateľov.
Kiež nám Ilúvatar pekného počasia dožičí!


 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: