Žilinský LARP 2005

Autor: Michael, Pridané: 01. 04. 2005, 13:27

Kráľovstvo za suché ponožky!!

Úryvok z neznámej kroniky – 26. 3. 2005
8:07 Stredoeurópskeho Času

Prichádzame na stanicu železných kočov, kde čakáme na ostatných šampiónov Ansalonu. Je asi osem hodín, stanica je plná čudných ľudí, vrhajúcich na nás ešte čudnejšie pohľady. Prví dobrodruhovia sa už pomaly schádzajú. Začínajú sa preberať témy ako „kto bude kto“, „kto koho zabije“, či „nech okamžite všetci jedia Atalantine koláče“. Tá posledná bola pochopiteľne preberaná najdlhšie.
Po hodine čakania sa okolo nás niečo prehnalo - vraj Silwen - sama bohyňa a organizátorka. Asi to tak aj bude, nejako z diaľky som začul jej pozdrav a želanie nám veľa šťastia.
O čosi neskôr prichádzajú aj ostatní dobrodruhovia, väčšinou z Považskej Bystrice a okolia. Konečne vyrážame! Aj ten menší kovový koč je plný divných ľudí s podozrievavými pohľadmi. Čo už...

10:30 Stredoeurópskeho Času

Zisťujeme, že Isi má veľmi príjemnú pivnicu, úplne vhodnú na okrášlenie sa (v niektorých prípadoch) či zohavenie sa (vo väčšine prípadov) Regisovými pastelkami. O pár chvíľ zbavení ruksakov vyrážame do lesoparku. Ľudia nám uhýbajú z cesty. Nechápem to, čo ešte nikdy nevideli partiu pomaľovaných ľudí oblečených v smiešnych kostýmoch s drevenými zbraňami?

11:00 SEČ

Silwen nás oboznamuje so základnými pravidlami a rozdelením do družín, ktoré bolo takéto:
Svetlo: feministická bojovníčka Éowyn, elfská zlodejka Isi, alchymistka Aglar, čarodejnica Mirimë a hraničiar Mirec.
Neutráli: upíri Laguna, Ulmo a Boromir, taktiež mág odpadlík, Michael (zhodou okolností moja maličkosť).
Temnota: mocný drakoniánsky bojovník Mišo, mrazivá upírka Silmeore, odporný orkský zlodej Jano, temný - posol zla - Regis a zradný nekromant Ondro.

11:20 SEČ

Hra sa začala! Temní a svetlí začínajú pátrať po amuletoch, kvôli otvoreniu brán do nebies alebo do pekiel (hádajte ktorí kam). Naša družina sa im v tom, kvôli nastoleniu rovnováhy pochopiteľne, snaží zabrániť. Na začiatok som si krátko, ale o to rýchlejšie zabehal s armádou temnoty v pätách, ale našťastie som prežil, aby som mohol napísať tieto riadky. Po nejakých nevyjasnených krádežiach v Palantaskej knižnici a našom rozhovore s dušami mŕtvych sa nám zatiaľ darí udržiavať obidve nepriateľské družiny v domnení, že sme spojení práve s nimi a proti tým druhým. Situácia sa začína nakláňať na stranu neutrálov po zabití drakoniána Miša, ktorý sa náhodou odčlenil od družiny. Avšak, stalo sa niečo, čo nikto ani len netušil. Všetci traja mágovia sme zahodili predsudky a spojili sme sa dokopy vidinou nášho spoločného cieľu - vlastného víťazstva- víťazstva mágie nad hrubou silou.

12:20 SEČ

Svetlí aj temní sa snažia získavať postupne tri časti amuletu. Každý má už po jednej časti, čo sa nepáči neutrálom, a tak sa pripravujeme na zdrvujúci útok. Temný mág padá, a ja tomu nemôžem zabrániť. Naša družina sa spolu so svetlými vrhá na vojská temnoty, no v bojovej vrave sa neutrálni upíri vrhajú na čarodejnicu Mirimë a podlo ju zabíjajú. V rámci zábavy bojisko zahaľujem do hmly a nechávam dvoch temných ujsť. Rozhodol som sa porušiť spojenectvo s mojou družinou a pomôcť priateľom mágom. Po rýchlom behu sa mi podarilo oživiť Mirimë a spolu s ostatnými preživšími sa vrháme do úkrytu knižnice. Sme obkľúčení: upíri posilnení krvou čakajú pred dverami. Využívam okamih nepozornosti a magicky sa teleportujem do hostinca, kde si obnovím svoje duševné sily. Je mi to však málo platné, a pri pokuse oživiť nekromanta Ondra zomieram potupnou smrťou podrezaním v rukách svojich bývalých spoločníkov. Svet sa zaraz zahmlil...
A opäť rozohmlil! Pozerám do krvou pomaľovanej tváre Mirimë. Pomáham jej kriesiť ostatných a spolu sa vrháme na zradných neutrálov. Hra končí.

16:30 SEČ

Vyhrali sme všetci! S pocitom dobre vykonanej práce, úsmevmi na tvárach a do nitky premočenými nohami usadáme U kravy. Teda, aby nedošlo k nedorozumeniu - v hostinci U kravy. A tak, pochvaľujúc Silwen a CP Atalante, posilnení nejakou tou medicínou sa pomaly (veľmi pomaly) rozchádzame do svojich domovov, brlohov a dúpät ...

Michael
 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: