CrankyCon

Autor: Viktor "Saruman" Juris, Pridané: 17. 08. 2004, 00:40

Stretnutie výpravy zo Západu sa konalo vo štvrtok pred polnocou na BA hl. st. Randir sa výnimočne dostavil včas na dohodnutú 23. hodinu, preventívne meškala Ramgad ale tá mala odvoz autom, takže žiadna dráma. Desať osôb zabralo dve kupé a vlak sa pohol. V Trenčianskych Tepliciach k nám pristúpil “rozohriaty” G a výprava bola kompletná. Cesta prebiehala klasicky – v jednom kupé sa hralo kadečo s kadekým a v druhom sa aj spalo. Od Štrby (3:00) sa aj v “spacom” kupé rozprúdila filozofická debata na tému kedy je najväčšia tma, ako k tomuto javu dochádza a či už svitá. Najväčší zážitok z tejto debaty asi mala jej iniciátorka Ramgad, ktorá sa zúfalo snažila napiť mliečka. Pri teórii odrazu svetla od spodnej vrstvy mrakov sa však pije ťažko.

Ráno sme konečne dorazili do Michaloviec a hneď na nádraží sa na nás vrhla Crankie. Cesta miestnou MHD mala tiež svoje čaro keď šofér konzultoval manuál k vydávaču lístkov, aby nám zaúčtoval batožinu. Po príchode na miesto conania sme dostali túru po dome (veľký dom), G si vyskúšal prilbu a kožuch, ostatní sa zložili. Ja som si v krátkom časovom úseku po zložení ľahol spať a … spal som. Z nasledujúcich pár hodín si preto pamätám iba útržky rozhovorov pod oknami, kadekoho kroky po dome a Lokiho, ktorý ma prišiel vyobjímať na znamenie svojho príchodu. Skutočné zvítanie sa aj tak odohralo o niečo neskôr, keď som už aj vnímal..

Piatok sa odohral podľa pravidiel “Robte si každý, čo chcete, aj tak ešte nie sme všetci”. V rámci toho sa stihol zahrať Shadowrun, Dračko, vo večerných hodinách Elrond a Vampir. Hlavným bodom piatku bolo zasadanie Senátu ST a tak sme sa dozvedeli o celorepublikových aktivitách – pekne nám to ide :) Potom nasledovala voľná zábava = už spomenuté rpg, Elrond a kecanie každého s každým o všetkom. Ten večer sa ešte stále rieši na fórach.

Piatok plynulo prešiel do soboty. Okolo piatej ráno sa vyhlásila pár hodinová prestávka na ľahký spánok. Najneskôr od 8:00 už ale viac-menej všetci blbli ďalej. Ja som ešte chvíľu spal. Sobotné doobedie bolo venovane nákupom a zháňaniu prípadných potrebných vecí (ženské si kúpili spodné prádlo, Randir brokovnicu a ja batoh). Jedlo si kúpili všetci. V poobedných hodinách sme si dokonca vypočuli aj nejaké prednášky. Boromirova Slovanská mytológia bola super, potom nasledoval úvod do World of Darkness. Špeciálne venovaný Vampirovy pretože na večer bol naplánovaný mini-LARP. Zavŕšila to diskusia s dostavším sa Foggom ohľadne amatérskeho sfilmovania Pána Prsteňov. Hlavný posun nastal v rozhodnutí začať Hobitom keďže sa jedná o ľahšie dielo. Tak rozmýšľajte, rozmýšľajte, rozmýšľajte :) Na zaver sme si ešte pozreli vynovenú (od Výročného stretnutia) hru o putovaní Aragorna, Gimliho a Legolasa za Urukmi.

Postupne sme sa opäť prekecali a prehrali k večeru. Po krátkych všeobecných inštrukciách sa začal Vampire LARP. Našťastie, vonku nebolo moc miestnych ľudí a tak LARP prebehol v podstate hladko až na dážď, ktorý nám ho nakoniec prerušil. Tak sme sa rýchlejšie dostali k vysvetľovaniu kto čo vedel, no zasmiali sme sa. Pre mňa a Mel sa týmto CC viac-menej skončil, pretože sme šli na vlak o 5:48 ráno. Preto sme ešte na 4 hodinky zaľahli.

Toľko suchý opis deja :) atmosféra bola úplne skvelá, tých 8 hodín vo vlaku rozhodne stalo za to. Aj keď nie vždy to bolo o profesorovi Tolkienovy a jeho dielach, bavili sme sa skvele. Proste perfektný malý con, vďaka Crankie!

Viktor "Saruman" Juris
 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: