5. Stredoslovenské stretnutie ST

Autor: Milan “Boromir“ Bahleda, Pridané: 01. 06. 2004, 23:28

Mnoho času pretieklo dole Hronom odvtedy, ako sa naposledy Spoločenstvo stretlo na strednom Slovensku. Ba aj Oslava vzniku mi zostala v pamäti len ako niekoľko týždňov stará spomienka, keď som vystupoval z autobusu na hlavnej stanici vo Zvolene. Pomalým krokom som sa pobral smerom k vlakovej stanici, kde sme sa toho dňa – v sobotu 22.5. 2004 mali stretnúť. Vzdialená veža , kdesi v centre odbila desať hodín. Avšak poznajúc zvyklosti členov ST (polhodina pre oneskorencov) som si pred stanicou v pokoji zapálil a vychutnával pohľad na večne uponáhľaných Zvolenčanov.
Na moje prekvapenie som na mieste stretnutia zazrel len Anarona, holdujúcemu mašinke zvanej discman. Dozvedel som sa, že naša ľahkonohá elfka Silwen Lindariel zmeškala vlak a príde asi o trištvrte hodinu autobusom. A že kronikár Fingolfin, ktorý má problémy s kolenom (a alkoholom J ) zrejme nepríde. Vzhľadom nato, že jeho výpočet sa mi nezdal úplný som sa zamyslel a po chvíľke mi došlo, že chýba osoba najdôležitejšia a to náš herold Shadow. Ten sa našťastie po par minútach zjavil a spoločne sme všetci traja v družnom hovore počkali na Silwenin bus. Po zvítaní sa v tom momente s najkrajšou elfkou naširoko ďaleko sme sa vybrali ako vždy do Vikinga - nášho obľúbeného podniku v centre Zvolena.
Usadení v poslednom boxe, s pivom (alebo čajom) v ruke, sme najprv zaspomínali na oslavu vzniku ST, na ktorej priebeh bol Anaron veľmi zvedavý.
Po krátkom úvode si zobral slovo Shadow. Zhrnul výsledky našej činnosti. Pochválil , pripadne pokarhal nás za splnené resp. nesplnené úlohy. Dokonca začal zabiehať do budúcnosti aby nám predstavil svoju víziu fungovania ST na strednom Slovensku. Vzhľadom nato, že sme sa zišli opäť v dosť v skromnom počte, rozhodli sme sa pre väčšiu propagaciu. Dohodli sme sa na najbližšie stretko budeme upozorňovať aj plagátmi.
Ako ubiehal čas začali sa preberať ďalšie témy. Išlo hlavne o Augustovú elfskú oslavu, ktorú Silwen organizuje a ktorá sa má konať práve niekde v okolí Zvolena. Ako správni PTP –áci sme so Shadowom ponúkli pomoc pri výbere tej správnej lokality a príprave oslavy vôbec. Shadow dokonca odniekadiaľ vykúzlil akúsi reklamnú mapu Zvolena a navrhol dve – tri vhodne miesta konania. Dohodli sme sa , že si ich niekedy pôjdeme pozrieť a potom sa Silwen pre to, či ono miesto rozhodne. Ďalším spríjemnením stretnutia bola Shadovova nová vtipná, divadelná scénka, a taktiež Anaronove fotky z návštevy Paríža, na ktoré sme sa ja a Silwen doslova vrhli. Shadow urobil to iste avšak s francúzskou verziou kartičiek magic.
Debata sa samozrejme dotkla aj Erkenovho LARPu, ktorý sa uskutočni koncom júna. Keďže mi pár dní pred stretkom Erken oznámil, že ma na LARP berie, mohol som spolu s ostatnými veselo kuť pikle a mystifikovať. Celé naše mužské osadenstvo vzdychlo sklamaním, keď nám Silwen oznámila svoje rozhodnutie neobliecť si kostým dryády. Na našu obranu však musím povedať, že sme použili azda všetky argumenty aby sme ju presvedčili o výhodnosti a účelnosti tohto kostýmu. Vzdali sme to až keď nepomohol ani Shadowov monológ o tom prečo dryády chodia nahé.
Čas však v spoločnosti dobrých priateľov ubieha strašne rýchlo a pretože v Bystrici sa hral v ten deň dôležitý futbalový zápas, niečo po druhej hodine popoludní som sa so všetkými rozlúčil a odišiel domov. Opäť som však odchádzal s dobrým pocitom, ktorý mi veľmi nepokazilo ani zistenie, že som si vo Vikingu zabudol dáždnik.

Milan „Boromir“ Bahleda
 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: