1. stredoslovenské stretnutie
..Spoločenstvo v strede Slovenska..

Autor: Matej "Fin" Lupták, Pridané: 13. 01. 2004, 07:48

Dňa 28.12. roku pána 2003 sa uskutočnilo historicky prvé oficiálne stredoslovenské stretnutie Spoločenstva Tolkiena. Aj napriek počiatočnej nepriazne osudu, ktorý nám do cesty staval rôzne prekážky sa akcia uskutočnila v stanovenom čase. Prvým účastníkom, ktorý vstúpil na pôdu zvolenskej hlavnej stanice, ktorá bola stanovená ako štartovací bod, bol Anaron, návštevník z kraja, čo to tam Lučencom nazývajú. O 12:50 dvojica v zložení Andi (ktorí momentálne nie je členom Spoločenstva) a moja maličkosť (čiže Fingolfin ;) vyrazili zo Západu. Kruté Andiho zranenie neumožňovalo nám ísť plnou rýchlosťou, no jednako sme ešte o štvrť na dve došli na stanicu. Odborným debatám na všetky fantasy odvetvia nebolo konca. Ako sa blížila štrnásta hodina, vzrušenie rástlo a začali sme sa pomaly obzerať po zvyšných proklamovaných účastníkoch. Štrnásta odbila a do priestrannej haly vpochodovali ruka v ruke Shadow a Silwen – strašidelne dochvíľny ;). Samozrejme, naša silná trojka ;) ešte netušila kto je kto.. . Vtedy sa začala tá najzábavnejšia časť. Nahlas sme začali uvažovať či je to táto dvojica, ktorú očakávame. Aby sme nevyzerali ako nevzdelanci, musím poznamenať, že sľubovanú krásnu a urodzenú elfku sme spozorovali hneď :), no tieň neistoty visel vo vzduchu. Boli by sme sa spoznali skôr, no Shadow nás napálil tým, že mal rozpustené vlasy, či nám skrížilo plány (písal, že bude mať niečo ako konský chvost ;) mi sme zostali ako postihnutí Mamothom ;) Padli návrhy, že treba nenápadne prejsť okolo a ešte nenápadnejšie mrknúť Silwen do očí, reku či tam uvidíme hviezdny svit, variantu opýtať sa na obľúbený strom, alebo či je jej bližší mesiac ako slnko sme zavrhli v momente, keď sa nám oni sami prihovorili. Po úvodnom predstavovaní sa polámali všetky bariéry a nastal čas voľných rozhovorov. Ako je dobrým zvykom, rozhodli sme sa počkať na prípadných oneskorencov. O pol tretej sa s nami rozlúčila Silwen, na ktorú už čakal vlak. Zvyšná kompánia vyrazila smer mesto. Naše kroky smerovali do, podľa názvu i Shadowa, chýrneho podniku – do Vikinga, ktorý bol však vďaka nejakému zlosynovi zatvorený. Po druhý krát sme zdvihli kotvy a zamierili na hrad. Nie dobývať, ale iba navštíviť čajovňu, ktorá sa na pár budúcich chvíľ mala stať naším útočiskom. Dnu bolo „pomerne“ tesno, no dobrý ľudí sa všade veľa zmestí... . Držiac sa tohto hesla sme vyliezli na poschodie. Prisadli sme (ak sa to tak dá povedať) k Shadowovým známym, ktorí sa oddávali AD&D. Shadow bol taký dobrý, že nám menej znalým pomerov čo-to porozprával o fungovaní Spoločenstva, jeho cieľoch a predsavzatiach. Mozaika našich vedomostí sa rozšírila o pár vzrušujúcich poznatkov q:-D. Boli by sme sa zdržali aj dlhšie, no Anaron musel na vlak... tak sme vymenili tel. čísla a švihali na stanicu.
Drobné organizačné zmätky síce obmedzili účasť, ale akcia to bola jednoznačne vydarená. Dobrá nálada ukázala, že Spoločenstvo tvorí pevný zväzok ľudkov, ktorých nezdolá ani krutá zima či zatvorená krčma ;). Ak ste toto stretnutie premeškali, nemusíte hneď hádzať mašľu, stačí keď navštívite diskusiu v member’s sekcii Spoločenstva, kde sa dozviete (resp. kde by ste sa mali dozvedieť...) o budúcich pripravovaných akciách.

Matej „Fingolfin“ Lupták

Vo Zvolene dňa 28.12.2003

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: