Vlkodlaci

Autor: , Pridané: 01. 01. 1970, 07:00

V Prvom slnečnom veku prišlo do Beleriandu plemeno zmučených duchov, ktorí boli Melkorovými otrokmi. Nevie sa, či to boli Maiar, ktorí kedysi slúžili Melkorovi v Utumne a Valar ich zbavili pozemskej podoby, alebo či to boli zlé bytosti iného druhu. Isté je, že títo zlí duchovia vstúpili do vlčej podoby kúzlami. Bolo to strašné plemeno a oči im žiarili strašnou zlobou. Rozprávali ako Čiernou rečou, tak krásnym jazykom elfov.

V dlhých Beleriandských vojnách najviac vlkodlakov prišlo so Sauronom k noldorskej veži na rieke Sirion a tá pred nimi padla. Veža bola premenovaná na Tol-in-Gaurhoth, "Ostrov vlkodlakov", a Sauron sa chopil vlády. Pod vežou boli hlboké kobky a po cimburí chodili vlkodlaci.

Pri výprave za silmarilom prišiel k Tol-in-Gaurhothu Huan, Vlkodav Valar, a mnoho vlkodlakov pobil. Nakoniec sa mu postavil Draugluin, praotec a pán plemena vlkodlakov. Došlo k veľkej bitke, ale Draugluin nakoniec utiekol do veže, k trónu svojho veliteľa Saurona. Preniesol pred Sauronom meno Huana, ktorého príchod bol predpovedaný, a zomrel. Sauron sa premenil na vlkodlaka sám. Veľkosťou i silou bol väčší než Draugluin, ale Huan i tak uhájil most a uchopil Saurona za hrdlo, takže sa nemohol vyslobodiť kúzlami ani silou. Preto vydal vežu Berenovi a Lúthien, ktorých Huan sprevádzal. Z ostrova spadlo zlé kúzlo a z vlkodlakov strašná vlčia podoba. Sauron uletel v podobe veľkého upíra a moc, ktorá ovládala jeho ríšu, bola v Beleriande navždy zlomená.
 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: