Pán Prsteňov (rozhlasová hra)

Autor: neznámy (TFM?), Pridané: 05. 11. 2006, 16:01

Určite ste tesne pred Vianocami roku 2001 stihli zaregistrovať na rádiu TWIST, prípadne na Slovenskom Rozhlase zaujímavú rozhlasovú verziu Pána Prsteňov. Bola to svetová premiéra rozhlasovej dramatizácie, ktorú zorganizoval Slovenský rozhlas v koprodukcii s rádiom TWIST. Už v susedných Čechách sa táto nahrávka stala tak populárnou, že ľudia si medzi sebou vymieňajú a predávajú ilegálne nahrávky tejto dramatizácie. Pre poriadok, tu je obsadenie:Bilbo: Marián Labuda

Gandalf: Martin Huba

Frodo: Dušan Cinkota

Sam: Stano Dančiak

Glum: Ibrahim Maiga

Pipin: Robert Roth

Smíšek: Miro Noga

Aragorn: Boris Farkaš

Elrond: Matej Landl

Legolas: Richard Stanke

Boromir: Jozef Vajda

Gimli: Ady Hajdu

Saruman: Andy Hryc

Tom Bombadil: Milan Lasica

Gildor: Marián Geišberg

Glorfindel: Marián ZednikovičMyslím, že slovenskí herci, ktorí boli obsadení v rozhlasovom Pánovi Prsteňov sa naozaj posnažili, celkovo to podľa môjho názoru bolo spravené veľmi originálne a pútavo, aj keď pre človeka, ktorý Pána Prsteňov nečítal, to bude asi ťažšie na pochopenie. Ale tak už to býva - klasiku by si mali prečítať všetci :-)

Bližšie informácie nájdete na stránke www.slovakradio.sk.
 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: