Vyhodnotenie tipovacej súťaže z premiéry Hobbita 3

Autor: Eruantalon, Pridané: 24. 02. 2015, 12:57

V prvom rade sa chceme ospravedlniť, že nám vyhodnotenie tipovačky tak strašne dlho trvalo, ale spôsobili ho okolnosti, ktoré nebolo v našich silách ovplyvniť. Menovite tehotenstvo, dve kolá snehovej kalamity v Bratislave, treskúce mrazy okolo Vianoc a v neposlednom rade aj naša vrodená lenivosť.

Ale aby sme prešli k veci.

Ako si isto spomínate, pred premiérou tretieho Hobita v Nostalgii sme Vás nútili vyplniť dotazníčky s otázkami týkajúcimi sa filmu, ktorý ste v tom okamihu ešte nevideli.
. . . Viac

 
 

Tolkien Reading Day – Bratislava

Autor: Blažena "Morgy" Jančová, Pridané: 28. 03. 2013, 15:35

Tolkien Reading Day

Aby ani Bratislavská "verzia" Tolkien Readin Day nevyšla na ocot, prinášame Vám aj report odtiaľ. Zároveň ďakujeme Morgy a www.panprstenov.com za povolenie zverejniť ich report aj u nás.

***

Koniec marca pre väčšinu planéty neznamená nič dôležité, pre obdivovateľov diel prof. J.R.R. Tolkiena však predstavuje jedno z najdôležitejších období – v roku 3019 Tretieho veku na 25. deň padol nepriateľ Slobodných národov Stredozeme, Sauron. Nuž a od roku 2003 si toto výročie pripomína tolkienovský fandom čítaním úryvkov z profesorových prác po celom svete.
. . . Viac

 
 

Tolkien Reading Day v Banskej Bystrici

Autor: Fealiath, Foto: PhDr. Martin Kubuš, Pridané: 28. 03. 2013, 12:07

Tolkien Reading Day

Marec je rušný mesiac. Podávajú sa v ňom daňové priznania, číta sa počas neho množstvo kníh, nadáva sa na nekonečnú zimu... A okrem tohto všetkého a mnohého iného sa každoročne koná aj Tolkien Reading Day (ďalej len TRD).

Ako sme už na našej stránke informovali skôr, 25. 3. sa v Bratislave a Banskej Bystrici takmer súčasne uskutočnil Tolkien Reading Day.
. . . Viac

 
 

Dnes čítame Tolkiena (Tolkien Reading Day 2010)
Report

Autor: Dagmar "Ramgad" Ďurechová, Pridané: 06. 04. 2010, 23:34

Tolkien

V Galérii Artotéka sa vo štvrtok 25. marca 2010 uskutočnilo verejné čítanie z diel profesora Tolkiena pri príležitosti medzinárodného Tolkien Reading Day. Túto tradíciu založila britská Tolkien Society v roku 2003, na Slovensku sa obdobná akcia konala po prvýkrát. Organizačne sa na nej podieľalo Spoločenstvo Tolkiena a Mestská knižnica v Bratislave.

Okolo 17. hodiny sa Galéria začala zapĺňať poslucháčmi, ktorí si prišli vypočuť úryvky z Tolkienových známych i menej známych diel v podaní členov Spoločenstva Tolkiena. Tu vám prinášame aspoň stručný zoznam prednesených úryvkov:


. . . Viac
 
 

Guľovačka Dve veže 2010
Report

Autor: Veronika "Lothmíril" Frankovská, Pridané: 02. 03. 2010, 19:47

Sobota 30. januára bola jedinou záchranou tejto zimy. Toľko sa sťažujeme, že tie zimy nie sú poriadne, a že keď sme boli malí, snehu bolo viac, až po kolená... a keď nás raz za pár rokov zasypú záveje, už si berieme za svoju známu pieseň od Jarka Nohavicu a nadávame. O to lepšie potom človeku padne, keď si môže jeden deň vychutnať sneh naplno. A odpustiť mu všetky tie kalamity, meškania vlakov a pády na zľadovatelej ploche.


. . . Viac
 
 

Oslava Vzniku je za nami

Autor: Matej "Fin" Lupták, Pridané: 02. 05. 2005, 15:33

Veru, je tomu tak. Skutočne práve tak, ako hovorí nadpis tohto článku. V týchto chvíľach, doslova niekoľko hodín, či – ak chcete – desiatok hodín po skončení Oslavy usadám za metlu ľudstva zvanú počítač. Začínam utrieďovať myšlienky a ich chaotickému toku vyformovať nejakú znesiteľnejšiu podobu. Zároveň dumám nad rôznymi klišé frázami, ktoré by som tu mohol uviesť, aby som ešte viac umocnil melancholickosť skutočnosti, že máme po ďalšej vynikajúcej akcii, že čas neúprosne ide ďalej a že sa naše (ne)všedné životy opäť musia vrátiť do svojich (ne)všedných koľají.

. . . Viac
 
 

Stretnutie na strednom Slovensku

Autor: Matej "Fin" Lupták, Pridané: 03. 04. 2005, 17:59

Aj keď sa prapôvodne tento report rodil v mojej hlave jedine a iba len ako „tučná“ recesia, napokon mi predsa nedalo, a pustil som sa do písania. Vzhľadom na uplynuvšie stredoslovenské stretnutie ST musím povedať, že sa nie je veľmi čomu čudovať. Myšlienka tohto, s istou dávkou nadsadenia povedané, didakticko-reflexívneho článku sa zrodila už pri posedí v istom nemenovanom podniku, no naplno prepukla až po udalostiach na spiatočnej ceste domov.

. . . Viac
 
 

Zdravotný výlet STčka

Autor: Ján "Eruantalon" Bakoš, Pridané: 02. 03. 2005, 21:15

Cieľ bol dosiahnutý!

Je devätnásty február, tesne pred deviatou hodinou ráno. Do autobusu som nastúpil s batohom a mečom na chrbte a s obavami v srdci: Dôjde vôbec niekto? Veď väčšina ST-čka išla na chatu. Jediná osoba, ktorá mi zatiaľ dala niečo o sebe vedieť, bola Erummelde – že jej to nevychádza a nepríde. Nuž čo... ak nikto nepríde, aspoň sa povozím po meste. Takéto úvahy ma sprevádzali celou cestou na starú známu Patrónku. Tam ma však čakalo prekvapenie, aké by som od členov ST nikdy nečakal.
. . . Viac

 
 

Silvester v Spoločenstve

Autor: Matej "Fin" Lupták, Pridané: 04. 01. 2005, 22:55

Rok s rokom sa zišiel a tak ako posledne, i tento rok sa koniec opäť niesol v znamení Tolkiena. A síce, opäť raz sa na Silvestra udiala VIP akcia, či krajšie povedané, akcia pre pozvaných členov (a jedného ex-člena :)) – tzv. familiárne nazvaná randirova chata. Keďže rola mocného čarodeja v tohtoročnom podniku nebola až taká hmatateľná, rozhodol som sa prebrať kronikárske žezlo z jeho rúk a sám zaznamenať mocné skutky uplynulej epochy.

. . . Viac
 
 

Zdravotný výlet do Malých Karpát

Autor: Natália "Numen" Trejbalová, Pridané: 02. 12. 2004, 01:03

“Bude oblačno, miestami snehové prehánky. Teploty 0 až 5 Celzia. Mierna záťaž - záťaž srdcovo-cievneho systému, záťaž dýchacieho systému, reumatické bolesti.”
Takáto predpoveď, podrobne skúmaná hlavným heroldom, porovnávajúcim rôzne internetové stránky na svetovom internete nás očakávala 27.11., kedy sa konal už tretí oficiálne vyhlásený “zdravotný výlet do Malých Karpaát”. Táto akcia, ktorá má za úlohu vytiahnuť i nepoddajných členov ST spred obrazoviek počítačov a priviesť ich do nádherných lesov našej vlasti sa síce nestretla s veľkým ohlasom, ale ako hovoria elfovia “my máme čas”.
. . . Viac
 
 

Stretnutie ST na strednom Slovensku

Autor: Matej "Fin" Lupták, Pridané: 31. 10. 2004, 20:54

Čas - nehmatateľná a premenlivá hodnota ľudského života. Niekedy milostivý, inokedy krutý, no jednako náš stály sprievodca. Aj tento raz je čas hlavným hrdinom nášho "príbehu". Ani nie tak príbehu, ako krátkeho úvodu. Report zo stredoslovenského stretnutia ST bude zákonite o ľuďoch, o priebehu stretnutia, no čas hrá podstatnú úlohu aj v ňom. Ďalšie tohtoročné stretko je viac-menej úspešne - z hľadiska návštevnosti dokonca veľmi úspešne – za nami. Odohralo sa, ako obvykle, v sobotu, tento raz v sobotu 23.10. roku pána 2004. Tu sa dostávam k hlavnej pohnútke, ktorá ma viedla k napísaniu inkriminovaného filozofického úvodu. Dnes je presne 31.10. – deň keltského nového roku – sviatku Samhain. Čiže, ako ste určite správne postrehli, je viac ako týždeň po a ja sa k písaniu dostávam až dnes. Snažím sa usporiadať chaotické myšlienky a zosmoliť niečo čo i len trochu použiteľné. Takže sa, milé deti, pohodlne usaďte a načúvajte môjmu rozprávaniu :).
. . . Viac
 
 

Severoslovenské stretnutie Spoločenstva Tolkiena

Autor: Veronika "Silwen Lindariel" Bugalová, Pridané: 12. 10. 2004, 18:03

O jeleňom guláši
(alebo severoslovenské stretnutie tolkienistov netradične)

Zobudilo ma rytmické klepotanie dažďa na okenné tabule. Bola chladná daždivá sobota deviateho, 2004. S rastúcim nepokojom som vzala do rúk palantír a zavolala do „Rohanu“ mojej drahej Farwyn, ktorá mala svoju rodnú obec Strečno pripraviť na príchod zmesi všetkých bytostí pozliezaných zo severných končín Stredozeme. Chladným pokojom zabila všetky moje pochybnosti, a tak som statočne naložená približne 4 kg jeleniny vyrazila z môjho teplého pokojného elfského obydlia do studeného jesenného rána.
. . . Viac
 
 

Mereth Aderthad

Autor: Matej "Fin" Lupták, Pridané: 03. 09. 2004, 00:04

V čase písania tohoto reportu je už Mereth Aderthad minulosťou. Príjemnou spomienkou na uplynulé dni strávené v bezpochyby peknom a osobitom prostredí a v spoločnosti vynikajúcich ľudí. Napriek všetkým maličkostiam a predchádzajúcej nepriazni osudu je za nami úspešne – dokonca si dovoľujem povedať veľmi úspešne. Čo to znamená pre širší okruh ľudí združených v ST? Jednak, pre našu drahú organizátorku Silwen konečne koniec stresov a nervov či tiež hrejivý pocit dobre vykonanej práce, ďalej pre účastníkov len veľmi pomaly vyprchávajúce nadšenie z úžasne prežitého víkendu, ale aj taktiež oprávnený smútok tých menej šťastných, čo sa z rôznych dôvodov a príčin nemohli zúčastniť.
. . . Viac
 
 

CrankyCon

Autor: Viktor "Saruman" Juris, Pridané: 17. 08. 2004, 00:40

Stretnutie výpravy zo Západu sa konalo vo štvrtok pred polnocou na BA hl. st. Randir sa výnimočne dostavil včas na dohodnutú 23. hodinu, preventívne meškala Ramgad ale tá mala odvoz autom, takže žiadna dráma. Desať osôb zabralo dve kupé a vlak sa pohol. V Trenčianskych Tepliciach k nám pristúpil “rozohriaty” G a výprava bola kompletná. Cesta prebiehala klasicky – v jednom kupé sa hralo kadečo s kadekým a v druhom sa aj spalo. Od Štrby (3:00) sa aj v “spacom” kupé rozprúdila filozofická debata na tému kedy je najväčšia tma, ako k tomuto javu dochádza a či už svitá. Najväčší zážitok z tejto debaty asi mala jej iniciátorka Ramgad, ktorá sa zúfalo snažila napiť mliečka. Pri teórii odrazu svetla od spodnej vrstvy mrakov sa však pije ťažko.
. . . Viac
 
 

5. Stredoslovenské stretnutie ST

Autor: Milan “Boromir“ Bahleda, Pridané: 01. 06. 2004, 23:28

Mnoho času pretieklo dole Hronom odvtedy, ako sa naposledy Spoločenstvo stretlo na strednom Slovensku. Ba aj Oslava vzniku mi zostala v pamäti len ako niekoľko týždňov stará spomienka, keď som vystupoval z autobusu na hlavnej stanici vo Zvolene. Pomalým krokom som sa pobral smerom k vlakovej stanici, kde sme sa toho dňa – v sobotu 22.5. 2004 mali stretnúť. Vzdialená veža , kdesi v centre odbila desať hodín. Avšak poznajúc zvyklosti členov ST (polhodina pre oneskorencov) som si pred stanicou v pokoji zapálil a vychutnával pohľad na večne uponáhľaných Zvolenčanov.
. . . Viac
 
 

Oslava vzniku Spoločenstva Tolkiena

Autor: Matej "Ganjalf" Tejbus, Pridané: 19. 05. 2004, 21:22

Keď sa vlani skončila prvá Oslava, ktorá sa pôvodne volala Májové výročné stretko (no uznajte, že sme to museli zmeniť), málokto by si bol trúfal povedať, že sa naše Spoločenstvo dočká jej pokračovania. Avšak priazeň Valar a odhodlanie v našich dušiach boli tými správnymi ingredienciami, potrebnými pre vzkriesenie tejto akcie a tak sa stalo, že dňa 1.mája 2004 sa uskutočnila druhá Oslava vzniku Spoločenstva Tolkiena. Odozva bola tiež o čosi väčšia než na jej prvotine, pretože sa jej zúčastnilo dokopy 22 členov ST plus dvaja novici.
. . . Viac
 
 

2. Severoslovenské stretnutie Spoločenstva Tolkiena

Autor: Veronika "Silwen Lindariel" Bugalová, Pridané: 05. 05. 2004, 22:05

Ako to už v Spoločenstve Tolkiena býva zvykom, opäť sa raz uskutočnilo stretnutie tolkienistov. Ale nebolo to také obyčajné stretko, ale bolo začarované...Stretli sa tam samí dobrí ľudia... Ehm... teda, konečne sa mi zase raz podarilo zorganizovať v poradí už oficiálne druhé severoslovenské stretnutie tolkienistov v Žiline, ktoré neodradilo ani druhé kolo prezidentských volieb, ani súťaž krásy v telke.
. . . Viac
 
 

2. oficiálne stredoslovenské stretko
reportáž

Autor: Matej "Fin" Lupták, Pridané: 04. 02. 2004, 08:10

Nápad urobiť ďalšie zo série oficiálnych stretnutí Spoločenstva sobotu o 10:00 sa mi zdal celkom dobrý až do chvíle, kým neprišlo na jeho realizáciu. Aby som upresnil, toto stretnutie bolo čímsi odlišné, pretože sa konalo pod prívlastkami ako druhé či stredoslovenské, alebo ak chcete, bolo to 2. (oficiálne) stredoslovenské stretnutie Spoločenstva Tolkiena.
. . . Viac
 
 

Silvestrovská Tolkien párty
reportáž

Autor: Matej "Ganjalf" Tejbus, Pridané: 21. 01. 2004, 20:18

Byť členom Spoločenstva Tolkiena sa naozaj oplatí. Toto bola moja prvá myšlienka po tom, ako sa skončila naša v poradí už druhá Tolkien party, ktorá sa konala pri príležitosti Silvestra 2003 a následného Nového roku. Po prvej tejto akcii, ktorú vedenie ST organizuje výhradne pre svojich aktívnych členov sme dlho diskutovali o tom, že by nebolo na škodu si takúto vydarenú akciu zopakovať. Konečne aj padlo niekoľko termínov, od ktorých sa však z rôznych dôvodov nakoniec upustilo. Už to vyzeralo, že sa nám toto prianie prenesie ako novoročný záväzok do nového roku, keď priazeň hviezd a vyšších mocností dala mojej Bielej hlave pomazanej spásonosnú myšlienku. No a tá sa po konzultácii s našim dobrodincom Randirom, na ktorého chate sa táto akcia (už zjavne klasicky) koná stala skutočnosťou.
. . . Viac
 
 

1. stredoslovenské stretnutie
..Spoločenstvo v strede Slovenska..

Autor: Matej "Fin" Lupták, Pridané: 13. 01. 2004, 07:48

Dňa 28.12. roku pána 2003 sa uskutočnilo historicky prvé oficiálne stredoslovenské stretnutie Spoločenstva Tolkiena. Aj napriek počiatočnej nepriazne osudu, ktorý nám do cesty staval rôzne prekážky sa akcia uskutočnila v stanovenom čase. Prvým účastníkom, ktorý vstúpil na pôdu zvolenskej hlavnej stanice, ktorá bola stanovená ako štartovací bod, bol Anaron, návštevník z kraja, čo to tam Lučencom nazývajú. O 12:50 dvojica v zložení Andi (ktorí momentálne nie je členom Spoločenstva) a moja maličkosť (čiže Fingolfin ;) vyrazili zo Západu.
. . . Viac
 
 

Náborové stretnutie Spoločenstva Tolkiena

Autor: Matej "Ganjalf" Tejbus, Pridané: 25. 12. 2004, 10:58

Ako už býva zvykom vždy takto ku koncu roku usporiadame v našom Spoločenstve stretnutie, ktoré má hlavne prilákať a osloviť nových ľudí (záujemcov o Tolkiena a o naše Spoločenstvo). Keďže sa tento rok nekonal Istrocon (festival sci-fy a fantasy), na ktorom sa konal vlani náš posledný nábor celá akcia sa nám týmto trochu posunula. Pracovne akciu voláme „Stretko pre nováčikov“ a práve z nej vám prinášam tento reportík.

. . . Viac
 
 

Stretko ST - 1.9.2003

Autor: Katarína "Crankia" Jurdáková, Pridané: 01. 09. 2003, 00:00

Keď sa pred pár mesiacmi stal Vala-hobbit Manwe naším hlavným a viac-menej jediným vedením, mnohých z nás celkom potešila správa, že sa vďaka jeho snahe o vzdelanie bude od septembra vyskytovať častejšie v Bratislave, a bude tak bližšie aspoň k niektorým členom Spoločenstva a problémom ktoré nás trápia.
. . . Viac
 
 

3. Stretko na východe
S.JRRT v Košiciach

Autor: Katarína "Crankia" Jurdáková, Pridané: 01. 03. 2003, 00:00

[Ospravedlňujeme sa za meškanie tohto reportu, spôsobené chybou (nielen) admina.., totiž mňa :)]

Pätnásteho februára dvetisíctretieho roku juliánskeho kalendára sa v druhom najväčšom meste Slovenska, Košiciach, konalo tretie veľké stretnutie Spoločenstva Tolkiena na východe. A to, že bolo naozaj veľké, dosvedčuje fakt, že tých 11 účastníkov bolo počtom len o jedného menej ako rekord z bratislavského októbrového stretka.
. . . Viac
 
 

Stretnutie Spoločenstva Tolkiena 1.3.2003
7. veľké stretko

Autor: Matej "Ganjalf" Tejbus, Pridané: 01. 03. 2003, 00:00

Píše sa rok 2003 a v mesiaci marec je to prvý deň. Miesto: Bratislava – Hlavná stanica a blízke okolie. Počet zúčastnených: rekordných 14 a menovite to boli: Crankia, Depres, Elfinka, Erineth, Erkenbrand, Frey, Ganjalf, Guinevera, Mornie, Randir, Ramgad, Redhawk, Seamon Leark zvaný tiež Dark Soul a Shadow.
. . . Viac
 
 

2. stretnutie S. JRRT na východe
Humenné... pri soche Švejka

Autor: Katarína "Crankia" Jurdáková, Pridané: 00. 01. 2003, 00:00

Spoločenstvo Tolkiena funguje už pekných pár mesiacov. Jeho členovia a sympatizanti sú tvory nielen fantastiku obľubujúce a tvorivé, ale (zväčša) aj spoločenské. Preto sa pod rôznymi, viac či menej serióznymi zámienkami stretávajú, a to nielen v Bratislave a blízkom okolí, ako sa možno zdá. Jedno z tých mimobratislavských stretnutí sa konalo v sobotu 28. decembra 2002 v meste Humenné.
. . . Viac
 
 

Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
na východe

Autor: Branislav "Erkenbrand" Skrečko, Pridané: 16. 11. 2002, 00:00

No, takže všetko sa to začalo mojím neistým telefonátom na Lothrien, či stretko naozaj bude. Po príjemnej informácii, že "áno" som sa spokojne vybral v sobotu 16.11. o 12h30m na žel. stanicu. O 13h som tam bol, presne ako vždy. Stretnutie malo byť pred istým kvetinárstvom, ale kedže pred ním nebol nik (ani len predavačka), tak som usúdil, že lepšie by bolo ísť dnu. Tam som na moje potešenie stretol konečne jednu známu osobu, Lothrien Greenleaf. Tá však mala rovnaké informácie o ostatných ako ja - "neisté".
. . . Viac
 
 

5. stretnutie Spoločenstva Tolkiena
...nevydarený Shadowrun?...

Autor: Katarína "Crankia" Jurdáková, Pridané: 23. 11. 2002, 00:00

23. novembra roku pána 2002 sa po miernom organizačnom chaose konalo piate „veľké“ stretnutie Spoločenstva Tolkien.
Čas stretnutia bol po menších nejasnostiach určený na hodinu dvanástu, miestom na schod druhý v dvorane verejnej s hromovým hlasom z nebies (tak raz ktosi pomenoval hlavnú stanicu).
. . . Viac
 
 

4. Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
ShadowRun - tenkrát poprvé

Autor: Katarína "Crankia" Jurdáková, Pridané: 26. 10. 2002, 00:00

Ako už všetci viete , 26. októbra sa uskutočnilo 4. veľké stretko spoločenstva Tolkien. Stretnúť sme sa mali o 10 00 hod , na druhom schode v hale na Hlavnej stanici. Moja „maličkosť” ako vždy meškala, takže keď som prišla, hala bola takmer prázdna a na druhom schode ani hobitia noha. Trocha bokom ale už bol zoskupený podozrivý hlúčik ľudí. Nevidela som tam síce nikoho mne známeho, ale odvážne som sa spýtala, či som správne. Samozrejme, že som bola, veď kto iný ako tolkienista (Shadow) bude o desiatej na stanici s dreveným mečíkom trčiacim z batohu?
. . . Viac
 
 

Stretnutie Spoločenstva Tolkiena nr. 2
ako to prebiehalo?

Autor: Guinevera, Pridané: 13. 07. 2002, 00:00

Je to tak. Dňa 13. júla 2002 sa konalo druhé veľké stretnutie členov Spoločenstva Tolkiena. Uskutočnilo sa, podobne ako minule, na Železnej Studničke. Stretnúť sme sa mali o 10.00 hod na lavičkách pred Hlavnou stanicou, aj keď druhý schod v hlavnej hale sa mi páčil viac. Po chvíľke blúdenia po stanici sa mi podarilo stretnúť Redhawka, Elen a Elfinku. Neskôr sa k nám pridali Shadow, Manwe, Sir Borisss a dvaja nečlenovia Ľuboš a Janka. Celkovo sa teda stretka zúčastnilo deväť ľudí. Považujem to za úspech, keďže minule nás bolo len sedem. Ako vidieť neprišiel žiadny zástupca temnej strany, (ja a Elfinka sa hlásime k dobru a ostatní zostali neutrálni), a neobťažoval sa prísť ani nikto z vedenia.
. . . Viac
 
 

Spoločenstvo Tolkiena na stretku
čo sa dialo?

Autor: Tomáš "Frey" Mašek, Pridané: 08. 06. 2002, 00:00

Dlho plánované stretnutie S.T. sa nakoniec naozaj uskutočnilo! Ba dokonca sa uskutočnilo na mieste, ktoré sme pôvodne plánovali - napriek tomu, že podľa počasia, ktore v Bratislave deň pred stretkom panovalo, to tak nevyzeralo.Depresova ´maličkosť´ v rúchu :)
. . . Viac
 
 
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: