Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
na východe

Autor: Branislav "Erkenbrand" Skrečko, Pridané: 16. 11. 2002, 00:00

No, takže všetko sa to začalo mojím neistým telefonátom na Lothrien, či stretko naozaj bude. Po príjemnej informácii, že "áno" som sa spokojne vybral v sobotu 16.11. o 12h30m na žel. stanicu. O 13h som tam bol, presne ako vždy. Stretnutie malo byť pred istým kvetinárstvom, ale kedže pred ním nebol nik (ani len predavačka), tak som usúdil, že lepšie by bolo ísť dnu. Tam som na moje potešenie stretol konečne jednu známu osobu, Lothrien Greenleaf. Tá však mala rovnaké informácie o ostatných ako ja - "neisté". Našťastie však prešli okolo nás dvaja ľudia s určitým nápisom na papieri. Po úpenlivom pokuse prečítať, čo bolo na papieri (samozrejme nenápadne) som konečne spoznal Elfinku, ktorú som už raz videl na fotkách. Ten druhý bol jej priateľ a na papieri mali napisané "Spoločenstvo Tolkiena". Po zoskupení sa k nám pridal ešte Mithrandir. Po zistení, že každy bol pri kvetinárstve ale nikoho tam nestretol, sme usúdili, že používať ho na orientáciu je trochu neefektívne.

Konečne sme vyrazili, smer stred mesta, kde po určitej chvíli vynaloženej na nájdenie otvoreného baru sme sa konečne usadili. Program nebol určený, pretože to malo byť také kaviarne stretko. Ale tém na rozprávanie sa našlo požehnane a po chvíli (asi hodina) sa k nám pridal ešte aj Asterix, môj priateľ a spoluorganizátor bojovky. Takže tam bola Lothrien, Mithrandir, Elfinka s priateľom, Asterix a moja maličkosť. Debaty sa niesli v tom správnom duchu, čiže všetko okolo Fantasy, Scifi a Pána prsteňov, takže o informácie a divné výrazy v tvárach okolo sediacich nebola naozaj núdza.

O 15h nás však musel opustiť Elfinkin priateľ a asi o 17h nás opustil aj Asterix. Ja som si musel odbyť svoje povinnosti na rodinnej oslave, ale asi o hodinu som sa vrátil na stretko, posilnený už asi dvoma tequilami, a debata pokračovala do 20h. Myslím, že každému bolo celkom fajn a ja som si odniesol zo stretka veľa nápadov na bojovku.

Braňo "Erkenbrand" Skrečko

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: