Stretnutie Spoločenstva Tolkiena nr. 2
ako to prebiehalo?

Autor: Guinevera, Pridané: 13. 07. 2002, 00:00

Je to tak. Dňa 13. júla 2002 sa konalo druhé veľké stretnutie členov Spoločenstva Tolkiena. Uskutočnilo sa, podobne ako minule, na Železnej Studničke. Stretnúť sme sa mali o 10.00 hod na lavičkách pred Hlavnou stanicou, aj keď druhý schod v hlavnej hale sa mi páčil viac. Po chvíľke blúdenia po stanici sa mi podarilo stretnúť Redhawka, Elen a Elfinku. Neskôr sa k nám pridali Shadow, Manwe, Sir Borisss a dvaja nečlenovia Ľuboš a Janka. Celkovo sa teda stretka zúčastnilo deväť ľudí. Považujem to za úspech, keďže minule nás bolo len sedem. Ako vidieť neprišiel žiadny zástupca temnej strany, (ja a Elfinka sa hlásime k dobru a ostatní zostali neutrálni), a neobťažoval sa prísť ani nikto z vedenia.
Na Železnej Studničke sme sa usadili pod veľkým košatým stromom, posilnili sme sa svojim lahodným jedlom a nápojmi a bavili sme sa, ako sme najlepšie vedeli. Ak by ste boli na stretku, videli by ste fakt perfektné bojové výjavy, zahrali by ste si kvalitný futbal a ….. a naháňali by ste Manweho, alebo by ste sa aspoň prizerali a na plné hrdlo smiali.
Áno, futbal fakt stál za to. Keďže nás bolo deväť, rozdelili sme sa na dva tímy po štyroch. (Jeden tím – Elen, Janka, Shadow, Ľuboš, druhý tím – Elfinka, Redhawk, Sir Borisss a ja). Manwe bol rozhodcom. Prvý polčas bol jednoznačným víťazstvom prvého tímu, ale niektorí hráči neboli priveľmi spokojní s priebehom hry a s rozhodovaním Manweho, a tak sa Manwe stal aj tentoraz prenasledovaným a nechýbalo veľa a skončil by v blízkom potôčiku.
Pobyt na slnku asi nestačil niektorým z prítomných, pretože cez prestávku si nadbytočnú energiu vybíjali bojom s papierovými mečmi. Poviem vám, že profesionálni bojovníci by mali čo robiť, keby ich mali za protivníkov.
V druhom polčase sa skóre zmenilo a obrátilo v prospech druhého tímu, ale musím povedať, že až po tom, čo sa striedali hráči (namiesto mňa nastúpil Manwe a ja som sa ocitla v pozícii rozhodcu), čo bolo asi dobre, keďže celková aktivita druhého tímu sa po mojom odchode zvýšila a ten nakoniec zaslúžene vyhral 5:4. Pravdepodobne boli všetci s výsledkom spokojní, keďže nebol ani len náznak toho, že by som v tom potoku mala skončiť aj ja.
V priebehu druhého polčasu sme sa dočkali aj milého prekvapenia, keď sa na nás prišiel pozrieť sám pán sietí a nazgul v jednej osobe - Frey. Chvíľku s nami pobudol a na chvíľku sa išiel pozrieť aj za Alfou (tá fenka z minulého stretka).
Samozrejme, že k takýmto akciám patrí aj oheň, no a na tej našej nemohol chýbať. Mužská časť šla nazbierať drevo a my baby sme mali potom niečo uvariť, k čomu nakoniec nedošlo a jedlo sa zjedlo studené. Problém bol totiž s umiestnením kotlíka a keďže sa ho nikomu z nás nechcelo držať nad ohňom, vyriešili sme to tak, že sme nič neuvarili.
Na záver stretnutia nás zase čakalo trošku nemilé prekvapenie. Keď sme sa rozlúčili s Manwem, Sir Borisssom, Shadowom a Freyom, šli sme ešte na kofolu do neďalekého bufetového zariadenia. Tam nás zastihol dážď a do nitky sme zmokli. Spoločenstvo sme rozpustili, a každý sme sa pobrali svojou cestou – ja som sa s Redhawkovou pomocou šťastne dostala na stanicu a odtiaľ vlakom – smer Trnava.

FOTKY ZO STRETKA

Guinevera

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: