Prečo si (ne)pozrieť film Hobit - Dračia pustatina

Autor: Fealiath, Pridané: 18. 12. 2013, 10:18

„Dračí oheň a skazu – to na nás privoláš!“ - Bard Lukostrelec

Rozmýšľal som, ako začať recenziu a vzhľadom na to, že som podľa čínskeho horoskopu vraj drak, mi lepší spôsob skutočne nenapadol. Vitajte pri čítaní recenzie druhého filmu hobitej trilógie nesúceho názov Smaugova pustatina.


. . . Viac
 
 

Nový fanfilm na obzore

Autor: Eruantalon, Pridané: 15. 07. 2013, 10:46

Ren - Koncept

Kate Madison, autorka filmu Born of Hope, ohlásila začiatok kampane na financovanie nového projektu s názvom Ren.

Ren by nemal byť "klasický" film s uzavretým príbehom, ale seriál na pokračovanie. Príbeh sa bude odohrávať vo fantasy svete, aj keď tentokrát to nebude ten Tolkienov. Samotná zápletka nie je zložitá - Ren, mladá žena, je posadnutá prastarým duchom. Toto poznamenalo jej tvár, a preto sa jej okolie bojí a odvrhne ju. Ďaleko od domova a navyše prenasledovaná mocným rádom Kah'Nath, sa tak Ren snaží zistiť, kto je, a či sú aj iní ľudia ako ona. Pri svojom putovaní, na ktorom sa k nej pripája malá skupinka vydedencov, vedená charizmatickým Lovcom, postupne zisťuje, že pravdy, ktoré ju učili, možno vlastne neboli pravdami.


. . . Viac
 
 

Relácia Unscripted: spýtajte sa čokoľvek Petra Jacksona, Martina Freemana a Andyho Serkisa

Autor: Dagmar Ďurechová, Pridané: 02. 12. 2012, 23:11

Unscripted

Chcete sa niečo opýtať režiséra Petra Jacksona alebo hercov Martina Freemana (Bilbo) či Andyho Serkisa (Glum)? Americká webová stránka Moviefone bude v najbližšej časti relácie Unscripted hosťovať práve ich.

Unscripted je diskusná relácia, ktorú si moderujú sami hostia a čítajú si otázky svojich fanúšikov, ktoré sa im premietnu na obrazovke. Svoje otázky píšte do 4. decembra 18:00 priamo na stránku Moviefone, jej Facebook alebo Twitter, a možno práve tá vaša odznie v relácii 10. decembra.

 
 

Rozšírený Pán Prsteňov v novej, lepšej verzii?

Autor: Veronika "Lothmíril" Frankovská, Pridané: 19. 06. 2011, 17:30

Blu-Ray

Stránka Tolkien.sk má dizajn do zelena, je to však farebné ladenie, ktoré sa vám hodí k filmovej vizualizácii Pána Prsteňov podľa Petera Jacksona? Spolu s vydaním filmovej trilógie na Blu-ray totiž vyšiel aj remaster Spoločenstva Prsteňa, na ktorý sa zniesla "farebná" kritika. Viac sa dočítate na českom portáli HDmag.

 
 

Game of Thrones už dnes

Autor: Veronika "Lothmíril" Frankovská, Pridané: 17. 04. 2011, 21:14

Game of Thrones

Fanúšikovia filmového Boromira, alebo skôr Seana Beana, ktorý ho stvárnil, si v novom fantasy seriáli od HBO prídu na svoje. Rovnako ako fanúšikovia knižnej série Pieseň ľadu a ohňa od Georgea R. R. Martina. Dnes je totiž premiéra prvého dielu “Game of Thrones” (Hra o tróny).

Pieseň ľadu a ohňa je epický fantasy príbeh, v ktorom sa hrá o Železný trón krajiny Westeros, ale aj o osudy jednotlivých hrdinov, starostlivo vykreslených na pozadí vojnou zmietaného sveta. Z plánovaných siedmich kníh zatiaľ vyšli štyri, v českom preklade je každá z nich rozdelená na dve časti. Vydanie piateho dielu, “A Dance with Dragons” (Tanec s drakmi), je naplánované na 12. júla 2011. Svet Georgea R. R. Martina, miestami plný romantických predstáv o stredovekých rytieroch, inokedy drsný a špinavý od krvi, si za 15 rokov získal nielen množstvo fanúšikov, ale dokonca inšpiroval Davida Benioffa a Dana Weissa k vytvoreniu televíznej adaptácie pre HBO. Z množstva ukážok a obrázkov, čo sa už potulujú po ríši internetu, je jasné, že s produkciou táto televízia, ktorá už dokázala, že to s výpravnými projektmi vie, rozhodne nešetrila – rozpočet 10-dielneho seriálu sa odhaduje na 60 miliónov. A ak bude sledovanosť a úspech zodpovedať záujmu, aký seriál vzbudil počas jeho prípravy, dá sa očakávať aj sfilmovanie ďalších dielov románu. Takže ak máte chuť na poriadne fantasy na televíznej obrazovke, Game of Thrones je horúci kandidát na najkvalitnejší filmársky počin žánru posledných rokov.

Diskusia k článku
 
 

Anacapa - filmársky debut Tolkienovho pravnuka

Autor: Dagmar Ďurechová, Pridané: 01. 03. 2011, 21:40

Vyzerá to tak, že o Tolkienovych potomkoch budeme ešte mnohokrát počuť. Tentoraz sa snaží presadiť jeho 19-ročný pravnuk Nicholas Tolkien. S partiou mladých hercov zo Santa Barbary natočil film Anacapa a podľa traileru to vyzerá na celkom sľubný začiatok.

Anacapa je mysteriózna dráma o šiestich mladých študentoch, ktorí ako jediní prežili celosvetový vírus. Všetkým sa prisnil rovnaký sen o záhadnom Frankovi, ktorý žije na ostrove Anacapa. Aby zistili dôvod, prečo prežili, rozhodli sa vydať na tento ostrov.

Nicholas Tolkien sa narodil v roku 1990 v Londýne, ale ako 17-ročný sa s rodinou presťahoval do Californie v USA. Jeho snom je stať sa filmárom, tak mu držíme palce, aby to vyšlo.

Anacapa na Facebooku

Diskusia k článku

 
 

Záznam z roku 1968

Autor: Eruantalon, Pridané: 27. 08. 2010, 21:57

Britská televízia BBC nedávno sprístupnila na svojich stránkach nahrávku televízneho programu, prvýkrát vysielaného 30. marca 1968, venovaného profesorovi Tolkienovi. Program obsahuje okrem rozprávania samotného profesora Tolkiena aj názory vtedajších študentov Oxfordu na jeho už vtedy nadmieru úspešné dielo. Záznam sa oplatí vidieť keď už pre nič iné, tak minimálne kvôli možnosti vidieť a počuť pána Profesora "na živo" - dokonca aj písať Tengwarom a rozprávať Temnou rečou.
 
 

Synovia Elronda - krátke animované video

Autor: Dagmar "Ramgad" Ďurechová, Pridané: 15. 06. 2010, 21:55

V roku 2005 uzrelo svetlo sveta jedno netypické animované fanúšikovské video s názvom Synovia Elronda. Necelé štyri minúty neposkytli veľa priestoru pre dej. Vidíme dvojčatá Elladana a Elrohira putovať Stredozemou v Štvrtom veku. V Lóriene nahliadnu do Galadrielinho zrkadla, ktoré im ukáže slávne činy minulosti a svetlo ich predka Eärendila, ktorý stále pláva po oblohe.

Nedostatok deja je vyvážený skvelou animáciou a predovšetkým hudbou špeciálne zloženou pre tento filmík. Pripomína nám hudbu Howarda Shorea, ale jej veľkým plusom je práve jej originalita.

Za video sú zodpovední bratia Toby a Cody McClureovci, ktorí prepožičali svoju podobu animovaným dvojčatám, a počítačový animátor Aubrey Serr. McClureovci zložili aj hudbu k traileru pre film Born of Hope. Synovia Elronda získali na OneRing Celebration (ORC 2006) cenu za najlepší fan film.

Viac informácii v angličtine sa dozviete na webstránke kreatívneho štúdia SeaKings, ktoré McClureovci založili.

Diskusia k článku
 
 

Born of Hope online

Autor: Dagmar "Ramgad" Ďurechová, Pridané: 13. 12. 2009, 19:08

Pred pár dňami mal premiéru fanfilm Born of Hope (Zrodený z nádeje). Ide o amatérsky fanúšikovský film, ktorý zachytáva život Dúnadanov pred Vojnou o Prsteň. V centre pozornosti stojí vzťah ich náčelníka Arathorna a jeho manželky Gilraen, rodičov Aragorna, budúceho kráľa Elessara. Film má necelých 72 minút a pozrieť si ho môžete na oficiálnej stránke.

 
 

Halifirien - nový fanúšikovský film

Autor: Aiwendill, Pridané: 15. 09. 2009, 20:23

Ach, tí fanúšikovia! Nemôžu sa dočkať filmového Hobbita a tak sa sami chytajú kamery. Mali sme už The Hunt for Gollum, poľský Do Rivendell i bez powrotu, kdesi na obzore sa pomaly črtá aj Born of Hope. A tu celkom nečakane, keďže film nemal nejakú extra dlhú reklamnú kampaň, zjavil sa Halifirien.

Halifirien
. . . Viac
 
 

The Hunt for Gollum - Soundtrack

Autor: Ján "Eruantalon" Bakoš, Pridané: 24. 06. 2009, 14:13

Na stránke filmu The Hunt for Gollum pribudla možnosť stiahnuť si Soundtrack z filmu. Táto možnosť je samozrejme bezplatná.
 
 

Hon na Gluma v PC Revue

Autor: Dagmar "Ramgad" Ďurechová, Pridané: 18. 06. 2009, 15:23

Na DVD v júnovej PC Revue (6/2009) nájdete fanúšikovský film The Hunt for Gollum (Hon na Gluma) aj so slovenskými titulkami.
 
 

Sir Christopher Lee

Autor: Michal "Shade" Grečner, Pridané: 14. 06. 2009, 10:16

Herec Christopher Lee, ktorého poznáme ako Sarumana z Pána Prsteňov, ale aj z filmov Dracula alebo Star Wars sa od včera (13.6.2009) môže pýšiť titulom Sir. Pripojil sa tak k ďalším britským hercom, ktorí nosia tento titul.
 
 

Nový trailer

Autor: Ján "Eruantalon" Bakoš, Pridané: 20. 04. 2009, 19:43

Na stránke The Hunt for Gollum sa zjavil nový akčný trailer číslo 2.
A čisto subjektívne musím uznať, že vyzerá výborne.

ITS COMING! ŠŠŠŠŠŠŠšššššš....
 
 

Premiéra The hunt for Gollum

Autor: Ján "Eruantalon" Bakoš, Pridané: 02. 04. 2009, 08:21

Na stránke amatérskeho filmu The Hunt for Gollum sa konečne objavila informácia o mieste jeho premiéry.
Uskutoční sa 3. mája na festivale Fantasy a SciFi filmov SCI-FI-LONDON. Vstup na film by mal byť voľný, takže ak budete v tom čase v Londýne... ;-)
 
 

Slovenský dabing Pána Prsteňov

Autor: Matej "Fin" Lupták, Pridané: 11. 10. 2004, 06:45

Čo si budeme nahovárať, rozpačito a viac-menej netrpezlivo očakávané – slovensky predabované – filmové spracovanie Pána Prsteňov je aj po týchto pár dňoch stále horúcou témou v radách správnych fanúšikov Diela. Ako v Slovensku, tak aj v Čechách, len ťažko nájdeme jediného spokojného diváka, ktorý by bol aspoň čo i len trochu oboznámený s cudzojazyčnými prekladmi knihy. Možno by sa patrilo na úvod načrtnúť, ako to všetko začalo, takže spomínajme.
. . . Viac

 
 

Čo bude ďalej?
malá úvaha o LOTR-boome

Autor: Tomáš "Frey" Mašek, Pridané: 29. 01. 2004, 17:23

Keď sa svetom začali šíriť prvé informácie o, dovtedy takmer neznámom režisérovi, Peterovi Jacksonovi a o jeho odvahe spracovať, hádam, to najepickejšie dielo v dejinách svetovej literatúry, nikto netušil aký nadnárodný ošiaľ vyvolá jeho veleúspešný režisérsky debut. J. R. R. Tolkien sa stal kultom zo dňa na deň.
. . . Viac
 
 

Piráti Karibiku: Kliatba Čiernej perly

Autor: Matej "Ganjalf" Tejbus, Pridané: 00. 00. 2003, 00:00

K brehom nášho krásneho šedého Dunaja prednedávnom priplávali Piráti z Karibiku a ako ste si už isto ráčili všimnúť, na palube sa nachádza aj istý Orlando Bloom – zvaný tiež Legolas z Pána Prsteňov. To len tak na okraj pre tých, ktorým by sa nezdala táto recenzia vhodná pre našu stránku a hľadali by isté spojenie s témou, ktorej sa na tejto stránke venujeme. Tento krát však Orlando odložil svoje nádherne blonďavé vlásky a špicaté ušká a svoju zručnosť v ovládaní luku vymenil za zručnosť kovania šabieľ a následného šermovania s nimi.
. . . Viac
 
 

Mal byť Pán prsteňov sfilmovaný?

Autor: Angelika Herucová, Pridané: 01. 01. 1970, 07:00

Pán prsteňov je dielo - trilógia hodná obdivu, úcty a absolútneho vloženia vlastného fantastična. Tolkienov svet plný obrazov tak neskutočných, ako skutočných, skrytých zmyslov odzrkadľujúcich globálne problémy 2. svetovej vojny - čo je však autorom popierané i keď citeľné - už vyše polstoročie fascinuje fanatických fanúšikov fantastiky. Dnes vzniká sfilmovaná verzia tohto knižného kolosu. Pozdvihuje inak už dosť vysokú úroveň knihy? Alebo radí príbeh medzi skomercionalizovaný brak, ktorým opovrhuje každý veci neznalý? Otázky, ktoré by bezpochyby rozprúdili búrlivú diskusiu medzi obľubovateľmi sci-fi a fantastiky ako takej, fanúšikmi Tolkiena a jeho tvorby, literárnymi vedcami, predstaviteľmi televízneho showbiznisu a "laickou verejnosťou".
. . . Viac
 
 

X-MEN 2 (X2)
Bryan Singer, USA, 2003

Autor: Matej "Ganjalf" Tejbus, Pridané: 00. 01. 2003, 00:00

Po rokoch čakania do našich kín opäť prichádza partička mutantov, aby nás presvedčila o tom, že comixový svet je stále plný nových akčných dobrodružstiev a nevyčerpateľných nápadov a že sa vždy nájde nejaký padúch, ktorý by chcel ubližovať nevinným a bezbranným. Tak – tak. Klasický scénar väčšiny filmov s comixovopu predlohou, ktorých nám v posledných rokoch začalo pribúdať ako opitých policajtov za volantom.
. . . Viac
 
 

ROZHOVOVOR S GLUMOM
(Glum => Andy Serkis)

Autor: , Pridané: 01. 01. 1970, 07:00

Nemali ste strach z toho, že budete hrať takú slávnu – alebo skôr neslávnu postavu?
Spočiatku ani nie, ale neskôr všetci hovorili: „Páni! Glum! To je ale postava!
. . . Viac
 
 

Z PEKLA
niečo na oživenie

Autor: Matej "Ganjalf" Tejbus, Pridané: 01. 01. 1970, 07:00


** Tento článok je tu na oživenie "fádnej" tolkienistickej atmosféry :) **
Poznáte to. Prídete v piatok do video-požičovne s úmyslom urobiť si príjemný večer spolu s kamarátmi, či priateľkou. Niečo si uvaríte, niečo popijete a popri tom pozeráte filmy. Dilema nastáva v okamihu, keď v požičovni skoro nič nemajú a keď majú tak požičané. Nakoniec si však predsa len niečo vezmete a dúfate, že vám hostia nezaspia nudou. Ja som mal, ako som neskôr zistil šťastie. Siahol som po kazete s názvom: Z pekla.
. . . Viac
 
 

PÁN PRSTEŇOV: DVE VEŽE
naša 1. recenzia na film

Autor: Matej "Ganjalf" Tejbus, Pridané: 00. 01. 2003, 00:00

Dlho očakávaná chvíľa nadišla. Mesiac trvajúce šialenstvo menom Dve Veže (Two Towers), konečne dorazilo aj do našich lúk a hájov, aby tu potešilo šeckých Tolkienachtivých divákov, ale aj tých čo nikdy o Tolkienovi nepočuli, ale film sa im proste páčil. Šialenstvo sprevádzané nejasnými informáciami o dátumoch premietania, rôznymi súťažami o lístky a vopred vypredanými sálami len utvrdzovalo pocit, že sa chystá niečo veľkolepé.
. . . Viac
 
 

THE SIGNS - ZNAMENIA
(The Signs, r. M. N. Shymalan, USA 2002 )

Autor: Matej "Ganjalf" Tejbus, Pridané: 01. 01. 1970, 07:00

[Táto recenzia je tu kvôli oživeniu atmosféry :). Už dlho sa hovorilo iba o Tolkienovi.]

O tomto filme sa v poslednej dobe toho veľa nahovorilo a tak som to už nemohol vydržať a zaplatil som tých ťažkých 99,- Sk, že si ho pozriem trošku High Society. High som teda bol len čo je pravda (nikomu kto nosí okuliare nedoporučujem zadné rady) až som sotva dovidel na plátno. Ale šak reku za ty lówe aspoň zvuk dobrý, néé? Ne-e, lebo nám ho ktosi zabudol zapnúť a tak celé kino burácalo, keď sa na plátne zjavili prvé titulky a hudby nikde.
. . . Viac
 
 

Dejové zmeny v Dvoch vežiach
čo pozmenili tvorcovia filmovej verzie?

Autor: , Pridané: 01. 01. 1970, 07:00

Do celosvetovej premiéry Pána Prsteňov: Dve veže, nám ostáva ešte pomerne dosť času, ale už teraz sa dá zistiť, ako pozmenili tvorcovia filmu knižný dej. Všetko sa to dá zistiť z pozorného sledovania rôznych trailerov a teaserov, ktoré na internete už dlho kolujú a takisto zo sledovania diskusii zameraných na túto tématiku.
. . . Viac
 
 

Rozhovor s režisérom Pána prsteňov Petrom Jacksonom

Autor: , Pridané: 01. 01. 1970, 07:00

Peter Jackson sa narodil na Halloween v roku 1961 na Novom Zélande. Už ako dieťa urobil svoje prvé filmové pokusy na 8 mm kameru svojich rodičov. V sedemnástich nechal školu a zamestnal sa ako pomocná sila vo foto-laboratóriu. Keď si zakúpil 16 mm kameru začal natáčať sci-fi komédiu, z ktorej o tri roky neskôr vznikol film Zlý vkus (Bad taste).
. . . Viac
 
 

Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

Autor: , Pridané: 01. 01. 1970, 07:00

Na tento film som sa tešil, ako vlastne každý správny Tolkienista a vlastne ako aj každý clovek, ktorý niekedy nazrel do tajov fantasy. Slovenská premiéra filmu bola 24. 1. 2002, bohužial, spociatku slubovaná svetová premiéra v jeden a ten istý den bola zrušená, pretože v New Line Cinema (distribútor LOTR) rozhodli, že prednost pred Pánom Prstenov bude mat Harry Poter. No, ale aj tak sme sa dockali a 23. 1. (den predpremiéry) som sa vydal elektrickou c. 6 k bratislavskému Polus City Centru.
. . . Viac

 
 
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: