Olog-hai

Autor: , Pridané: 01. 01. 1970, 07:00

Vraví sa, že v Treťom slnečnom veku Pán prsteňov Sauron, ktorý vládol v Mordore, vzal niektorých zo starodávnych trolov, ktorých vypestoval Melkor v Angbande, a vytvoril z nich iné plemeno, v Čiernej reči známe ako olog-hai. Títo tvorovia boli veľkosťou a silou pravými trolmi, ale Sauron ich urobil chytrými a zbavil ich strachu zo svetla, ktoré bolo pre väčšinu trolov smrtiace. Olog-hai boli v boji strašní, pretože boli vychovaní ako dravé šelmy, aby túžili po mäse svojich nepriateľov. Mali šupiny tvrdé ako kameň a boli dvakrát tak veľkí ako človek. Nosili hladké okrúhle čierne štíty a boli ozbrojení veľkými kladivami, pazúrmi a silnými tesákmi. Málo bojovníkov akéhokoľvek plemena proti nim dokázalo udržať hradbu štítov, a čepele neobdarené elfským kúzlom neprenikli ich silnou kožou a nepreliali ich ohavnú čiernu krv.

Aj napriek tomu, že boli olog-hai silní, na konci Tretieho veku boli úplne vyhubení. Títo tvorovia totiž boli oživení a vedení jedine vôľou Temného pána Saurona. Keď bol vtedy zničený Jeden Prsteň a Sauron zahynul, náhle stratili rozum a cieľ, potulovali sa a blúdili. Bez pána nedokázali ani zdvihnúť ruku na boj, a tak boli pobití, alebo sa postrácali. Preto história Štvrtého veku o olog-hai nerozpráva, lebo už navždy opustili svet.
 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: