Tolkien Reading Day je tu zas!

Autor: Lothmíril, Pridané: 13. 03. 2019, 15:05

Kde bolo, tam bolo, žili dvaja malí hobiti a tí sa rozhodli zaniesť do Hory osudu Sauronov Prsteň. Vlastne boli tí hobiti štyria, ale dvaja z nich zatiaľ bojovali so Sauronovymi vojskami, jeden za Gondor a druhý za Rohan. A pomáhali im pritom ešte Númenorejčan, elf, trpaslík a samozrejme mocný čarodejník. A ešte jeden človek, ale toho medzitým zabili...

...začať rekapitulovať Tolkiena od stredu nie je dobrý nápad. Ak si chcete pripomenúť, ako to napísal on (spoiler: o dosť lepšie!), pozývame vás na Tolkien Reading Day: Čítanie kníh J.R.R. Tolkiena v kníhkupectve Martinus na Obchodnej ulici v Bratislave. Táto milá tradícia sa totiž už vyše 15 rokov opakuje po celom svete (a asi desiaty krát na Slovensku) vždy 25. marca, pri príležitosti Zničenia Prsteňa a Pádu Barad-Dûr. A presne v tento deň o 18:00 sa stretneme aj my a spolu si vypočujeme a prečítame niečo z Hobita, Pána Prsteňov, Silmarilionu a možno aj ďalších Tolkienových kníh.

Témou tohto ročníka sú Brány a okná. Neminie nás preto búchanie na bránu Morie, pokec pred Čiernou bránou Mordoru, a snáď ani veľkolepé rozprávanie o Siedmich bránach Gondolinu.
Kto si chce ozvláštniť pondelok, nech príde v kostýme!
A kto má chuť a odvahu čítať, nech nám napíše na trdatstolkien.sk. Stále hľadáme čítajúcich. ;)

Všetky aktuálne informácie nájdete aj na FB evente.

Tešíme sa na stretnutie nad dobrou knihou a možno aj dobrým čajom či pivom, presne tak, ako by sa to J.R.R. Tolkienovi páčilo.

P.S.: Keďže život existuje aj mimo Bratislavského kraja, radi by sme Vás pozvali aj naTolkien Reading Day v Nitre, ktorý sa uskutoční v stredu, 27.3. o 17:00 v tamojšom kníhkupectve Martinus v OC Centro. Okrem čítania sa môžete tešiť na prednášku o priateľstve a na tolkienistický kvíz o zaujímavé ceny.

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: