Synovia Elronda - krátke animované video

Autor: Dagmar "Ramgad" Ďurechová, Pridané: 15. 06. 2010, 21:55

V roku 2005 uzrelo svetlo sveta jedno netypické animované fanúšikovské video s názvom Synovia Elronda. Necelé štyri minúty neposkytli veľa priestoru pre dej. Vidíme dvojčatá Elladana a Elrohira putovať Stredozemou v Štvrtom veku. V Lóriene nahliadnu do Galadrielinho zrkadla, ktoré im ukáže slávne činy minulosti a svetlo ich predka Eärendila, ktorý stále pláva po oblohe.

Nedostatok deja je vyvážený skvelou animáciou a predovšetkým hudbou špeciálne zloženou pre tento filmík. Pripomína nám hudbu Howarda Shorea, ale jej veľkým plusom je práve jej originalita.

Za video sú zodpovední bratia Toby a Cody McClureovci, ktorí prepožičali svoju podobu animovaným dvojčatám, a počítačový animátor Aubrey Serr. McClureovci zložili aj hudbu k traileru pre film Born of Hope. Synovia Elronda získali na OneRing Celebration (ORC 2006) cenu za najlepší fan film.

Viac informácii v angličtine sa dozviete na webstránke kreatívneho štúdia SeaKings, ktoré McClureovci založili.

Diskusia k článku
 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: