SlavCon 2008 - festival sci-fi, fantasy a slovanskej mytológie

Autor: Spoločenstvo Tolkiena, Pridané: 16. 04. 2008, 18:18

Tento rok uplynie štvrť storočia od vtedy, čo Mrakoplaš hrdinsky utiekol pred svojim prvým dobrodružstvom na Zeměploche. Vzdávame hold hrdinovi, ktorý nikdy neváhal postaviť sa nebezpečenstvu chrbtom, ale aj všetkým ďalším postavám z diel Terryho Pratchetta a venujeme im hlavnú líniu tohoročného festivalu SlavCon 2008.

Tretí ročník podujatia, na ktorom sa stretávajú priaznivci slovanskej mytológie, histórie, fantasy a sci-fi, našiel už tradične prístrešie v budove SPŠ D Kvačalova 20 v Bratislave. Medzi 18. a 20. aprílom potiahnú naši hostia trojdňový maratón prednášok, predstavení a workshopov o všetkom, čo súvisí s históriou, fantastikou a samozrejme Zeměplochou.

O "najzábavnejšej a najpodivuhodnejšej fantasy v tejto i v ktorejkoľvek inej galaxii" sa budete môcť porozprávať s dvoma ľuďmi, ktorí jej v našich končinách rozumejú asi najviac. Posedieť si budete môcť s Janom Kantůrkom, ktorý príbehy zo Zeměplochy prekladá do češtiny, aj s jeho slovenským náprotivkom Vladimírom Gálisom. Nezabudnite si pribaliť svoje knižky, ktoré vám obaja páni určite radi podpíšu na autogramiáde.

Nemali by ste si nechať ujsť ani prednášky Františky Vrbenskej, Leonarda Medeka, Juraja Malíčka, Juraja Maxona a Miloša Ferka. Nakúpiť si môžete tričká zo stánku Mad Maxona, ktorý vám tie "jeho" aj podpíše. Peniažky si nezabudnite odložiť na exkluzívny výpredaj kníhkupectva Brloh, ktorý sa bude konať len na tomto festivale. O vaše toliariky sa tiež dobre postarajú aj stánky Temnota.sk a Sestry Zlopočestné.

Okrem prednášok z oblasti sci-fi, fantasy alebo slovanskej mytológie si budete môcť pozrieť vaše obľúbené anime a podebatovať si o vašich obľúbených filmoch a seriáloch. Ďalej na vás čaká šermiarsko-divadelné vystúpenie SHŠ Vargar, a tanečná skupina Festum Aeternum vám predvedie gotické aj orientálne tance. Ako každý rok, príde svoje umenie predviesť aj lukostrelecká skupina Vinedi. Pod vedením jej členov si budete môcť zastrieľať z dobových lukov. Predstavia sa aj zástupcovia sokoliarskeho dvora Astur so svojimi zverencami.

O piatkový a sobotný hudobný program sa postarajú staré známe kapely PHB, Vrbovské Vŕby a Vrbovskí Víťazi. Predstaví sa aj nová kapela Sunnysite Up a škretia kapela Marta & Rasputin. Tešiť sa budete môcť aj na už tradičnú, ohňovú show, tentokrát v podaní skupiny Draco Flameus.

Vstupenky na celý trojdňový festival nájdete v predpredaji za 200 Sk a na mieste 250 Sk.

Cena za jednodňové vstupné v predpredaj je 150 Sk, na mieste si ale za sobotu priplatíte o 50 Sk viac. Festival SlavCon pre vás pripravuje OZ Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Viac informácií nájdete na stránke www.slavcon.sk.

Tešíme sa na vás. Vaši organizátori.

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: