Stretnutie na strednom Slovensku

Autor: Matej "Fin" Lupták, Pridané: 03. 04. 2005, 17:59

Aj keď sa prapôvodne tento report rodil v mojej hlave jedine a iba len ako „tučná“ recesia, napokon mi predsa nedalo, a pustil som sa do písania. Vzhľadom na uplynuvšie stredoslovenské stretnutie ST musím povedať, že sa nie je veľmi čomu čudovať. Myšlienka tohto, s istou dávkou nadsadenia povedané, didakticko-reflexívneho článku sa zrodila už pri posedí v istom nemenovanom podniku, no naplno prepukla až po udalostiach na spiatočnej ceste domov.

Dosť ale bolo tajností! Faktom zostáva, že sa dňa 2. 4. roku 2005 udialo v Banskej Bystrici stretnutie členov a priateľov Spoločenstva Tolkiena. Koľký to hrdý názov pre naše, ako obvykle, malé a komorné stretnutie. Napriek všemožnej snahe autorít napokon fatálne zlyhala reklamná kampaň. Takto obvykle dopadá, keď sa zverí práca do rúk fušerovi. A to si akože pán Fedor Flašík hovorí „mediálny mág“? „Veľké sklamanie“ by bolo pre neho adekvátnym titulom. Neraz som trpko oľutoval svoje (relatívne) dobré srdce, ktoré sa mu rozhodlo dať šancu. Ďalšia facka od osudu. Tak to dopadá, keď mám chuť dať šancu preukázať všetkým, čo sa v nich skrýva. Dobre mi Shadow hovoril, dobre Boromir, nebolo inej cesty, asi to tak malo byť. Isté však je, že Fedor F. s prácou pre Spoločenstvo nadobro skončil.

Nič to ale už nezmení na veci, že na stretnutí bola napokon rekordná (ne)účasť! Prílišná snaha skončila nepochopená ako keď kosa udrie na kameň. Moja matka, Šťastena spravodlivá, od nás, biednych, odklonila svoju krásnu tvár a že nám to aj všetko bolo dané pocítiť! Ako áno, ako nie, no ľudia odpadávali ako muchy a tak sme v pamätnú sobotu dorazili traja. Áno, krásne a úžasné, keď sme sa de facto v klasickej zostave najtuhšieho jadra predstaviteľov Spoločenstva na strednom Slovensku zišli vlastne v plnom počte! Treba sa tešiť z maličkostí, malé negatíva zahodiť za hlavu a vyzdvihnúť (do nebies) najmä tie pozitíva. Toľko prvá rada, tzn. Fingolfin pre Vás.

Napriek všetkým mrzutostiam sa nakoniec stretnutie zdalo celkom príjemne strávenou sobotou. Dobrí priatelia, slnko a modrá obloha (no) a pravdaže veľká dávna entuziazmu. Kolektívne sme si poslintali v kníhkupectvách, rozšírili obzory v rámci bystrických antikvariátov a zašli na jednu či dve kofoly. Aj Magic sa dostal k slovu (ja som, ako obvykle, prehral) a dokonca sa udialo najväčšie pozitívum, podarilo sa nám, sťa svedkom Jehovovým, pár bezvercom vložiť do rúk pravé čítanie, a síce náš prídel Athelasov. Za čo sme na seba boli oprávnene hrdí.

Čas ubiehal a tak sme sa pomaly vydali k stanici. Cestu nám spríjemňoval pomerne objemný telefonát s Prvou elfkou Spoločenstva - Silwen - a tak sme opäť došli na stanicu včas. A teraz, vážení, by som rád demonštroval ten krásny jav, jeden krásny jav OBETOVANIA vlastného dobra v prospech budúcnosti ST! A práve pod vplyvom tejto krásnej činnosti, zahováraný telefonátom, som so Shadowom vykročil na zlú to cestu cez koľajnice. Tu by som, pravdaže, rád z***** železnice, že nemajú jasne označené, kadiaľ že sa môžu prechádzať koľajnice, ale nebudem zbytočne malicherný. Čo nasledovalo hádam nemusím popisovať, fantázie má každý čitateľ určite dosť. Napriek všetkým pravidlám bytia, ktoré hlásajú, že nevkročíš dvakrát do toho istého ... exkrementu, sa mi to, priatelia moji, podarilo. Opakujem, že ani tu nebudem nadávať na byrokraciu anonymných pracovníkov železníc, nedá mi však odpustiť si na záver jednu malú radu – držiac sa aj tej didaktickej časti článku :) - vždy si dobre overte, či ste dostali skutočne lístky, za ktoré ste zaplatili pri pokladni.

Toľko k tejto smutnej kapitole histórie, buďte slobodní, (buďte Chaos) a nezabudnite na tieto krásne momenty zo života členov ST. Veď čo môže viac hriať pri srdci, ako sa obetovať za dobrú vec.

V náhlivosti váš verný Pán kronikár,
Matej "Fingolfin" Lupták
 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: