2. Severoslovenské stretnutie Spoločenstva Tolkiena

Autor: Veronika "Silwen Lindariel" Bugalová, Pridané: 05. 05. 2004, 22:05

Ako to už v Spoločenstve Tolkiena býva zvykom, opäť sa raz uskutočnilo stretnutie tolkienistov. Ale nebolo to také obyčajné stretko, ale bolo začarované...Stretli sa tam samí dobrí ľudia... Ehm... teda, konečne sa mi zase raz podarilo zorganizovať v poradí už oficiálne druhé severoslovenské stretnutie tolkienistov v Žiline, ktoré neodradilo ani druhé kolo prezidentských volieb, ani súťaž krásy v telke.
Pravdupovediac, nebolo to vôbec ľahké. Okrem mesačného kreditu na telefón a pár šedivých vlasov som sa rozhodla obetovať čas pripravovaním plagátov, ktoré (čo ma veľmi teší) neostali nepovšimnuté... Boli všade: na školách, na stanici, v knižnici, na tabuliach mestských kultúrnych akcií, dokonca aj v jazykovej škole. (Na stretnutie mi prilákali až jedného človeka)
Tak sme sa dňa 17.4.2004 napokon teda stretli na hlavnej železničnej stanici v Žiline, vysmiati nadšenci z rôznych kútov Žilinského kraja: Ivan, Piška, Ulmo, Slávka, Elenka, Elanor, Farwyn, Isilóte (ktorej chcem z celého svojho elfského srdca poďakovať za pomoc, čas a podporu s prípravou tohto nápadu) a, samozrejme, ja- Silwen Lindariel. Zo železničnej stanice sa náš symbolický deväťčlenný "fellowship" v skromnom (aj kostýmovom) sprievode pomaly presunul do obľúbeného podniku v centre Žiliny. Bola to skutočne strastiplná púť, ktorá nás stála niekoľko tých zastávok... (to je tak, keď sa po ceste vyskytne nejaké to kníhkupectvo). Prešibane (s predvídavosťou očakávaného záujmu civilného obyvateľstva o naše nejasné existenčné pohnútky) sme zaujali tiché nenápadné strategické miesto a zahájili náš "dlouho očekávaný dýchánek". Nerušene sme sa venovali najrôznejším diskusiám na ešte rôznejšie témy (suverénne viedol Zaklínač a pripravované akcie ST, ktorých je v poslednej dobe ako hríbov po daždi, takže je skutočne z čoho vyberať s náležitým podaním detailných informácií), nechýbala ani krátka ukážka môjho (povedzme... ehm...) šermu, ktorého hodiny sa vo veľmi blízkom čase pripravujú aj v Žiline, prezreli sme si spoločne internetovú stránku ST, galériu fotiek a diskusné fóra (vďaka ktorým sa strhla búrlivá diskusia na tému "elfovia verzus ľudia alebo o tom, či sú špicaté uši dokonalé"). Vrchol programu bol pokus o natočenie amatérskeho fantasy minifilmu s bohom mora a elfkou v hlavnej úlohe (scenár bol však vyslovene skrátený po tom, čo sa Isilóte rozhodla chladnokrvne zabiť Ulma skôr, ako ju s kvetinou v ruke stihol požiadať o ruku)... bohužiaľ, celý projekt zmarila (ne)vzdelanosť môjho technického génia. Škoda! Na záver odznela ešte moja prudko depresívna poviedka, ktorá nás všetkých naladila na takú tú správne melancholickú rozlúčkovú nôtu. A tak sme sa napokon rozpŕchli domov, "fellowship" sa rozbil. Niektorí to mali len na pár krokov, iných čakala púť... Ale ani tá nás neodradila od toho, aby sme sa tešili na ďalšie spoločné stretnutie.
Ak to mám teda zhrnúť: bolo to vyslovene vydarené a príjemne strávené sobotné poobedie. Som veľmi rada, že od posledného stretnutia záujem stúpol a dúfam, že nabudúce to bude aspoň také dobré (ak nie ešte lepšie). Chcem sa poďakovať všetkým, čo prišli, pretože ma svojou účasťou podporili, dodali nádej a dokázali, že organizovať podobné akcie na severe nie je vôbec zlý nápad. Tak snáď už len... sláva večne bdelým Valar za to, že ešte stále žijú ľudia, ktorí sa vďaka pánovi profesorovi Tolkienovi a jeho krajine fantázie majú chuť stať hrdinami toho, čo nás všetkých spája.


Veronika "Silwen Lindariel" Bugalová
 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: