Tolkien Reading Day 2018

Autor: , Pridané: 18. 03. 2018, 10:11

Tolkien Reading Day 2018

Rok sa zišiel s rokom, je tu marec, mesiac knihy, a pre Tolkienistov to znamená, že sa blíži výročie pádu Barad - Dur a Zničenia Prsteňa. V Bratislave ho s miernym sklzom oslávime celosvetovou tradíciou čítania Tolkienových diel a preto by sme Vás radi pozvali na Tolkien Reading Day, alebo ak chcete, Dnes čítame Tolkiena, v pondelok 26. marca o 18:00 do kníhkupectva Martinus v Bratislave.

Čítajú dobrovoľníci z radov Spoločenstva Tolkiena, ktoré podujate v spolupráci s Martinusom organizuje, ale aj ktokoľvek z Vás, kto si chce predcvičiť hlasivky pred plnou kaviarňou na poschodí. Stačí sa nám ozvať na trdatstolkien.sk a vybrať si krátky úryvok. Na inšpiráciu si každý rok vyberáme tému a tentokrát je ňou Voda, podobne ako téma nášho blížiaceho sa festivalu SlavCon 2018.

Poďte sa s nami ponoriť do hlbín Tolkienovho sveta, vypočuť si všetky romantické lesné bystrinky aj burácavé veľrieky Stredozeme a Beleriandu, hľadieť na odraz temných armád na hladine jazera, pripomenúť si neutíchajúce volanie mora a uctiť si krásny svet, ktorý nám J.R.R. Tolkien vytvoril, spoločným čítaním z jeho kníh.

Tešíme sa na Vás!

 
 

Súťaž o najkrajšie vianočno-novoročné prianie

Autor: Eruantalon, Pridané: 08. 11. 2017, 11:46

OZ Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky (ďalej len Organizátor) vyhlasuje Súťaž o najkrajšie vianočno-novoročné prianie (ďalej len Súťaž).

 1. Súťaže sa môže zúčastniť každý bez ohľadu na pohlavie, rasu, národnosť, vierovyznanie, vek a príslušnosť ku komukoľvek a čomukoľvek.
 2. O víťazovi budú rozhodovať členovia Organizátora, s výnimkou tých, ktorí sa Súťaže zúčastnia, a tých, ktorí sa priamo podieľajú na jej organizácii.
 3. Súťažné príspevky (maľby, grafiky, kresby, ...) musia mať vianočno-novoročnú tematiku a mali by byť inšpirované dielami J.R.R. Tolkiena.

 4. . . . Viac
   
   

  Tolkienova kniha Beren a Lúthien

  Autor: Dagmar "Ramgad" Caganová, Pridané: 01. 06. 2017, 15:28

  Beren and Lúthien

  Po sto rokoch od svojho zrodu dnes vyšiel príbeh Berena a Lúthien v samostatnej knihe. Do ucelenej podoby ho spracoval Tolkienov syn Christopher (92) a ilustroval Alan Lee (64).

  Príbeh je o láske a osude smrteľného muža Berena a nesmrteľnej elfskej princeznej Lúthien. Pre J. R. R. Tolkiena mali tieto dve postavy aj osobný rozmer, jeho manželka Edith bola inšpiráciou pre Lúthien, a na náhrobnom kameni majú obaja vyryté pod vlastnými menami aj tieto fiktívne.

  Beren a Lúthien vychádzajú 10 rokov od vydania Húrinových detí, doposiaľ poslednej knihy zo Stredozeme od profesora Tolkiena. Oba príbehy už boli publikované v Silmarillione s množstvom editorských poznámok, samostatné knihy predstavujú prvýkrát ucelený príbeh.

   
   

  Pozývame vás na SlavCon 2017

  Autor: Lothmíril, Pridané: 12. 04. 2017, 14:18

  SlavCon 2017

  Už po jedenásty raz sa v Bratislave koná fantastický festival SlavCon, kam srdečne pozývame všetkých geekov a fanúšikov dobrých kníh, filmov, seriálov, komiksov a hier. Tento rok v znamení témy “Pod hviezdnou oblohou”. Našťastie to však neberieme príliš doslovne a namiesto hviezdnej oblohy nad nami bude strecha DK Dúbravka, ktorú máme k dispozícii vďaka spolupráci s Mestskou časťou Bratislava - Dúbravka a robíme všetko preto, aby bol v nových priestoroch SlavCon opäť taký legendárny, ako si ho pamätáte. Zapíšte si preto do kalendárov už dnes, že víkend 28. - 30. apríla strávite vo víre fantasy, sci-fi, histórie a popkultúry!

  Tešiť sa môžete napríklad na Ďura Červenáka, ktorý v sobotu pokrstí svoju knihu Oceľové žezlo. Môžete si vypočuť prednášku o cestovateľoch časom, o artefaktoch vo svete J.R.R. Tolkiena, či úvode do marvelovského sveta komiksov. Pred DK Dúbravka nájdete postapo tábor Junktown aj historický tábor skupiny Rád sv. Galahada, v sprievodnom programe si vypočujete koncerty kapiel Vrbovskí víťazi a Five Leaf Clover. Alebo vás zaujme skôr workshop swingového tanca a steampunkového bojového umenia gentlemanov Bartitsu? Nesmieme zabudnúť ani na ohňovú show od skupiny Inspinia, ktorá bude tradičným zlatým klincom sobotňajšieho večerného programu!
  . . . Viac

   
   

  Pozvánka do súťaže o Gondorský semenáčik

  Autor: Mittalmar, Pridané: 12. 04. 2017, 14:08

  O Gondorský semenáček

  Mittalmar vyhlašuje již druhý ročník soutěže O Gondorský semenáček.

  O Gondorský semenáček je tvůrčí soutěž inspirována světem profesora J.R.R.Tolkiena – Středozemí.

  Zúčastnit se může každý, kdo má tvůrčího ducha, otevřenou mysl a srdce ve Středozemi. Soutěží se ve čtyřech kategoriích – Próza, Poezie, Ilustrace a Artefakt. Příspěvky musí jevit prvky inspirace Tolkienovým dílem. I pro letošní rok je zvolené téma, a to tentokrát téma „Na počátku“.

  Vaše díla bude hodnotit pětičlenná porota, čtyři „Mistři“, porotci znalí oboru – Daniela Binderová, Laisi Finwen, Rioli Ahyaminke a Ondřej „Nerion“ Janovský. Pátý porotce bude z řad organizátorů.


  . . . Viac
   
   

  Pán prsteňov nie je obrazom nepokojného 20. storočia

  Autor: Matúš "Loki" Hyžný, Pridané: 16. 12. 2016, 14:14

  Ako komentár k Pánovi prsteňov môžeme v osobnej korešpondencii J.R.R. Tolkiena nájsť tieto slová: „V diele nie je žiadna alegória, či už odkazujúca na morálku, politiku alebo súčasné dianie.“ Jaroslav Rihák, režisér skvelej rozhlasovej adaptácie Tolkienovho románu, však v nedávnom rozhovore zastáva opačný názor. Nikto samozrejme nemá monopol na interpretáciu akéhokoľvek literárneho diela, avšak ignorovanie Tolkienovho osobného pohľadu na jeho vlastné dielo pri formulácii takých závažných tvrdení, aké urobil Rihák, považujem za prešľap.
  . . . Viac

   
   

  Pozvánka na Kozmodróm

  Autor: Elendilka, Pridané: 18. 10. 2016, 09:45

  Kozmodróm 2016

  Občianske združenie SciFi Guide pripravuje v spolupráci so Strediskom kultúry Bratislava Nové Mesto na Vajnorskej ulici ôsmy ročník festivalu vedeckej fantastiky s názvom Kozmodróm. Podujatie sa uskutoční 22. októbra v priestoroch SK Vajnorská.


  Hlavnou líniou Kozmodrómu 2016 je pásmo prednášok, ktoré sa budú konať v hlavnej sále. Prispeli doň profesionálni prednášajúci, ako aj nadšenci z radu fanúšikov. Leitmotívom pásma bude téma „Do nekonečna a ešte ďalej“, ktorá korešponduje s hlavnými príspevkami.
  . . . Viac

   
   
   
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 
Google+
 

Partneri

Kníhkupectvo Preškoly.sk Porovnanie cien kníh SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z. DRAKKARIA - pohanský a šermířský obchod Laeg Mortemir Databáza postáv
 

Login:

Heslo: